Piłka ręczna - MŚ kobiet: Dania zagra z Polską o brąz; Brazylia pierwszym w historii finalistą z półkuli zachodniej

0

piłka ręczna - mistrzostwa świata - Serbia 2014 - Dania - Brazylia - Polska - półfinał

Reprezentacja Brazylii w piłce ręcznej kobiet pokonała Danię 27:21 (14:10) i zagra w meczu o złoty medal mistrzostw świata, które odbywają się w Serbii. Finałowym rywalem szczypiornistek z Ameryki Południowej będzie ekipa Serbii. Wcześniej gospodynie turnieju wygrały z Polkami 24:18 (14:6).

Po raz pierwszy w historii w finale mistrzostw świata kobiet w piłce ręcznej zagra zespół z półkuli zachodniej; Brazylia jest zarazem drugim w historii zespołem spoza Europy, który zagra o złoto. W 1995 r. mistrzyniami świata zostały szczypiornistki Korei Południowej.

Finał Serbia - Brazylia odbędzie się w niedzielę (22 grudnia), początek o 17:15; o 14:30 zacznie się mecz o brązowy medal między Polkami i Dunkami.