Polacy wciąż bez medalu na Igrzyskach w Pekinie

0

Polscy sportowcy wciąż bez olimpijskiego medalu. Szóstego dnia igrzysk olimpijskich dwoje naszych zawodników - Otylia Jędrzejczak i Przemysław Matyjaszyk byli blisko podium, ale ostatecznie wrócą z olimpiady bez medali. Kolejny raz dobre rezultaty zanotowali siatkarze i piłkarze ręczni.

Otylia Jędrzejczak nie obroniła tytułu mistrzyni olimpijskiej z Aten na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Złoty medal zdobyła Chinka Liu Zige bijąc rekord świata czasem 2.04,18. Srebrny medal zdobyła jej rodaczka Jiao Liuyang, brąz przypadł Australijce Jessice Schipper.

Imponującą walkę o medal stoczył judoka Przemysław Matyjaszek, który świetnych eliminacjach i porażce w trzeciej walce o prawo ubiegania się o brązowy medal w kategorii do 100 kilogramów walczył w repasażach. Dopiero w decydującym o podium pojedynku Polak musiał uznać wyższość reprezentanta Azerbejdżanu Mowłuda Miralijewa i ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu.

W swoich dzisiejszych występach nie zawiedli piłkarze ręczni i siatkarze. Awans do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich zapewnili sobie podopieczni Raula Lozano, którzy pokonali Serbów 3:1. Szczypiorniści pokonali natomiast zespół Brazylii 28:25. Zwycięstwo podopiecznym Bogdana Wenty nie przyszło jednak łatwo, przegrywali do przerwy 14:15.

Szóste miejsce zajęła ostatecznie drużyna szablistek. Polki wystąpiły w składzie:Bogna Jóźwiak, Aleksandra Socha i Irena Więckowska.

Polskie tenisistki stołowe nie zdołały awansować do fazy pucharowej turnieju drużynowego. Nasze zawodniczki stoczyły emocjonujący pojedynek z Rumunkami, którego losy ważyły się do ostatnich chwil. Ostatecznie przegrały 2:3. Woraj Natalia Partyka, Xu Jie i Qian Li przegrały z reprezentantkami Hongkongu 0:3, a dziś rano pokonały Niemki 3:1.

Nie powiodło się także Mariuszowi Fyrstenbergowi i Marcinowi Matkowskiemu w tenisowym turnieju deblowym. Polacy przegrali ćwierćfinałowy pojedynek ze Szwedami - Simonem Aspelinem i Thomasem Johanssonem 6-7, 4-6. Porażka naszego męskiego debla kończy udział polskich tenisistów na igrzyskach w Pekinie.

Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk odpadli w ćwierćfinale olimpijskim gry mieszanej w badmintona. Polska para przegrała z reprezentantami Chin Hanbin He i Yang Yu 0:2.

Do finału awansował za to pływak Bartosz Kizierowski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Uzyskał 15. czas eliminacji. Udział w igrzyskach zakończyły natomiast pływaczki Karolina Szczepaniak i Zuzanna Dąbrowska.

Nie udał się występ polskim reprezentantkom w strzelectwie. Sylwia Bogacka i Agnieszka Staroń nie awansowały do olimpijskiego finału strzelania z karabinu sportowego w trzech postawach. Sylwia Bogacka zajęła 10. miejsce w eliminacjach, Agnieszka Staroń była 11.

Kolejny fatalny start zapaśników. Marek Mikulski (kategoria do 120 kilogramów) i Artur Michalkiewicz (kategoria do 84 kilogramów) przegrali swoje walki eliminacyjne.

Silne opady deszczu uniemożliwiły rozpoczęcie kolejnych wyścigów wioślarskich i żeglarskich.