Polacy zdobyli dwa srebrne medale w przedostatnim dniu Igrzysk

0

Polacy zdobyli dwa srebrne medale w 15., przedostatnim, dniu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Wywalczyli je: Maja Włoszczowska w kolarstwie górskim oraz Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk w rywalizacji kajakarskich dwójek na 500 metrów. Łącznie nasi reprezentanci mają 10 medali - 3 złote, sześć srebrnych i 1 brązowy.

Nasza reprezentantka w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska przyjechała na metę za Niemką Sabine Spitz ze stratą 41 sekund. Druga nasza reprezentantka - Aleksandra Dawidowicz zajęła dziesiąte miejsce. W rywalizacji cross country mężczyzn Marek Galiński zajął 13. miejsce, poprawiając swoje osiągnięcie sprzed czterech lat, gdy był 14.

W wyścigu na 500 metrów kajakarskich dwójek nasze srebrne medalistki Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk uzyskały czas 49,38 sekund. Szybsze od Polek były tylko Węgierki - Katalin Kovacs i Natalia Janic. Dla Anety Koniecznej to trzeci medal w kajakarskich dwójkach na Igrzyskach Olimpijskich. Wcześniej zdobywała brąz w Atenach i Sydney.

W pozostałych kajakarskich finałach polskie osady zajmowały odległe pozycje. W finale kanadyjek na 500 metrów Daniej Jędraszko i Roman Rynkiewicz zajęli 9., ostatnie miejsce. W męskim finale kajakarskich dwójek na 500 metrów Marek Twardowski i Adam Wysocki dopłynęli na metę na 8. miejscu. Także na 8 miejscu zakończył finałową rywalizację na dystansie 500 metrów w kanadyjkach jedynkach Paweł Baraszkiewicz.

Męska sztafeta w biegu 4x400 metrów zajęła w finale 7. miejsce. Polacy obiegli w składzie: Marek Plawgo, Piotr Klimczak, Piotr Kędzia i Rafał Wieruszewski.