Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Policja - nagrody - Złote blachy 2010

0
Podziel się:

Policjanci z Lublina, Katowic i Koszalina otrzymali nagrody Koalicji Antypirackiej - "Złote Blachy 2010". Wśród uhonorowanych są funkcjonariusze, którzy doprowadzili do zamknięcia stron internetowych nielegalnie udostępniających filmy, muzykę i programy komputerowe.

Bartłomiej Witucki z Koalicji Antypirackiej podkreśla, że wprawdzie Polacy coraz rzadziej korzystają z nielegalnych kopii programów czy nagrań, ale wciąż 54 procent aplikacji w polskich komputerach to pirackie kopie. W Unii Europejskiej to tylko 35 procent, a średnia światowa wynosi 43 procent.
Jednym z nagrodzonych w tym roku jest aspirant sztabowy Adam Pluta z Komendy Wojewódzkiej w Koszalinie. Policjant podkreśla, że wielu poważnych przedsiębiorców bagatelizuje problem nielegalnego oprogramowania. Tymczasem narażają się na wysokie kary, a policjanci wciąż wpadają na trop pirackiego oprogramowania. Policjant powiedział, że przyłapani pracownicy często próbują usuwać nielegalne oprogramowanie z komputerów, ale ślady pirackich kopii i tak znajdują potem policyjni eksperci.
Piosenkarz Krzysztof , który uczestniczył w gali wręczenia nagród, podkreśla, że piractwo muzyczne uderza przede wszystkim w młodych muzyków. Nagranie i wypromowanie jednej płyty może kosztować od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Coraz rzadziej wytwórnie muzyczne decydują się publikować płyty debiutantów lub zabezpieczają się przed stratami, wynikającymi z niskiej sprzedaży płyt. K.A.S.A. dodaje, że osoby w wieku średnim coraz częściej uważają używanie nielegalnych kopii muzycznych za niemodne. Inaczej jest z ludźmi młodymi, którzy w większym stopniu korzystają z utworów zamieszczanych na portalach wideo.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)