Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska - Niemcy - współpraca gospodarcza

0
Podziel się:

Stosunki polityczne między Polską a Niemcami nie miały wpływu na rozwój polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej w ubiegłym roku. Mimo konfliktów i tarć w polityce, w ciągu 12 miesięcy 2006 r nastąpił dalszy wzrost wzajemnej wymiany handlowej i przedsięwzięć inwestycyjnych w obu krajach.

Tak wynika z danych przedstawionych na konferencji zorganizowanej w Berlinie przez polską ambasadę. Profesor Józef Olszyński odpowiedzialny w ambasadzie za wymianę handlową poinformował, że polski eksport do Niemiec oraz import towarów z tego kraju wzrósł w ubiegłym roku o prawie 20 procent. Rośnie też liczba zarówno inwestycji niemieckich w Polsce, jak i polskich w Niemczech.
Jak powiedział profesor Olszyński, w bieżącym roku ewentualne zadrażnienia w polityce nie powinny przekładać się na współpracę gospodarczą, można więc spodziewać się dalszego wzrostu wzajemnych obrotów. â?ľZwiązki przedsiębiorców są na tyle silne i niezależne od polityki, że jej złych skutków nie widać" - uważa Józef Olszyński. Przedstawiciele polskich i niemieckich kół gospodarczych opowiedzieli się również w Berlinie za jak najszybszym przyjęciem euro przez Polskę.
Gościem konferencji był trener polskich piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta. Selekcjoner naszej srebrnej reprezentacji, który na co dzień pracuje w niemieckim klubie z Magdeburga, mówił o swoich związkach z Polską i Niemcami, a także o powiązaniach sportu i biznesu.
Zdaniem trenera szczypiornistów, sport wyczynowy nie może obecnie obejść się bez wsparcia gospodarki, czyli pieniędzy od sponsorów. Dobre wyniki przekładają się na popularność określonej dyscypliny sportu i zainteresowanie sponsorów, zaś większe pieniądze pozwalają finansować również zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży - mówił Bogdan Wenta.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)