Polska ma już osiem medali na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie

0

Piotr Małachowski zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem. Polak rzucił dyskiem na odległość 67,82 metra. Zwycięzca Gerd Kanter rzucił o jeden metr dalej.

Bokser Łukasz Maszczyk, walczący w kategorii do 48 kilogramów, przegrał walkę ćwierćfinałową z Irlandczykiem Paddy Barnesem. Tym samym uciekła mu szansa na co najmniej brązowy medal.

Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk awansowały do finału olimpijskiego kajakarskich dwójek na dystansie 500 metrów. Polki zajęły w wyścigu eliminacyjnym drugie miejsce. Bezpośredni awans do finału udało się uzyskać również kanadyjkarzom Danielowi Jędraszko i Romanowi Rynkiewiczowi. Finał obu konkurencji odbędzie się w sobotę, 23 sierpnia. Do półfinałów awansowali też inni kajakarze: Małgorzata Chojnacka, Marek Twardowski oraz kanadyjkarz Paweł Baraszkiewicz. O finał będą walczyć w czwartek, 21 sierpnia.

Artur Noga awansował do półfinału olimpijskiego w biegu na 110 metrów przez płotki. Polak zajął w swoim wyścigu drugie miejsce, poprawiając swój rekord życiowy i uzyskując czas 13,36 sekund.

Lucjan Błaszczyk awansował do drugiej rundy olimpijskiego turnieju tenisistów stołowych. Polak pokonał reprezentanta Kongo Suraju Sakę 4:0 (11:9, 11:3,13:11 i 11:2). Rywalem Błaszczyka w drugiej rundzie będzie Czech Petr Korbel.

Grzegorz Kleszcz zajął siódme miejsce w finale podnoszenia ciężarów w wadze powyżej 105 kilogramów. Polak podniósł łącznie w dwuboju (rwanie i podrzut) 419 kilogramów.

Oszczepniczka Barbara Madejczyk awansowała do finału Igrzysk Olimpijskich. Polka już w swojej pierwszej próbie osiągnęła minimum kwalifikacyjne, posyłając oszczep na odległość 62,81 metrów. Do finału nie awansowała natomiast Urszula Piwnicka. Polka uzyskała w eliminacjach 59,28 metra, co było dopiero ósmym wynikiem jej grupie eliminacyjnej.

Katarzyna Szotyńska zajęła dziewiąte miejsce w żeglarskiej klasie Laser Radial. Złoto w tej konkurencji wywalczyła Amerykanka Anna Tunnicliffe, srebro zdobyła Litwinka Gintare Volungeviciute, a trzecia była reprezentantka Chin Lijia Xu. W rywalizacji klasy Laser Radial w Pekinie startowało 28 zawodniczek.

Maciej Grabowski zajął szesnaste miejsce w żeglarskiej klasie Laser. Złoty medal w tej konkurencji zdobył Brytyjczyk Paul Goodison, srebro przypadło Słoweńcowi Vasilijowi Zbogarowi, brąz wywalczył reprezentant Włoch Diego Romero. W rywalizacji klasy Laser startowało 43 zawodników.

Zofia Klepacka zajęła siedemnastą pozycję w dziesiątym wyścigu żeglarskiej klasy RS:X na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polka w klasyfikacji generalnej zajmuje siódmą lokatę i wystąpi w wyścigu medalowym, ale ma nikłe szanse na medal. Do wyścigu medalowego nie awansował natomiast Przemysław Miarczyński, który w wyścigu żeglarskim klasy RS:X zajął osiemnaste miejsce i uplasował się na szesnastej pozycji w klasyfikacji generalnej. W finałowej rywalizacji weźmie udział dziesięciu najlepszych żeglarzy klasy RS:X.

Nie startowali natomiast walczący w klasie Star Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz. Komisja regatowa postanowiła przełożyć bieg na jutro.

Polak Marek Jaskółka nie ukończył olimpijskiej rywalizacji w triathlonie. Złoty medal w tej konkurencji wywalczył Niemiec Jan Frodeno. Srebrny krążek wywalczył Kanadyjczyk Simon Whitfield, brąz trafił do Nowozelandczyka Bevana Docherty'ego.Triathlon to dyscyplina, na którą składają się trzy konkurencje. Zawodnicy najpierw muszą przepłynąć 1,5 kilometra, następnie przejechać 40 kilometrów na rowerze i wreszcie przebiec 10 kilometrów.