Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Polski rząd zastanawia się nad wprowadzeniem szybkiej ścieżki prywatyzacji dla Stoczni Szczecińskiej Nowa"

0
Podziel się:

Polski rząd zastanawia się nad wprowadzeniem szybkiej ścieżki prywatyzacji dla Stoczni Szczecińskiej Nowa powiedział w Szczecinie wicepremier, minister gospodarki, Waldemar Pawlak.

Wicepremier spotkał się ze związkami zawodowymi Stoczni Szczecińskiej Nowa. Zdaniem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka na pomocy publicznej, którą otrzymują polskie stocznie, korzystają europejscy armatorzy, zamawiający statki w Szczecinie i Trójmieście. Wicepremier podkreślił, że trzeba to uświadomić ministrom spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej.

Waldemar Pawlak powiedział, że Stocznia Szczecińska Nowa może być sprywatyzowana do końca czerwca, zgodnie z ustaleniami z Komisją Europejską

W sprawie propozycji stworzenia Gazoportu, Waldemar Pawlak zaznaczył, że ważne są aspekty ekonomiczne tego przedsięwzięcia a nie tylko idea polityczna.

Kontrola w Ministerstwie Gospodarki, którą ma przeprowadzić Najwyższa Izba Kontroli na wniosek prezydenta ma dotyczyć przepisów regulujących rynek energii przed pełną liberalizacją cen za prąd - powiedział w Szczecinie wicepremier Waldemar Pawlak .

Minister Gospodarki uważa, że kontrola która będzie w jego resorcie nie dotyczy jak to sugeruje" Rzeczpospolita" bezpieczeństwa sieci przesyłowych energii elektrycznej.

Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział, że w tym roku jest jeszcze czas aby uporządkować wszystkie przepisy związane z rynkiem energii tak aby w roku 2009 kiedy dojdzie do pełnej liberalizacji cen zapewnić bezpieczeństwo energetyczne w kraju. Wyjaśnił, że nowe uwarunkowania dotyczą rozdziału produkcji, przesyłu i dystrybucji energii.

Minister Gospodarki Waldemar Pawlak dobrze ocenia bezpieczeństwo energetyczne Polski. Jego zdaniem trzeba wspierać rodzime źródła energii i produkcję energii odnawialnej.

Wicepremier zwrócił uwagę na silną pozycję energetyki opartej na węglu. Dodał, że ceny tego paliwa rosną w umiarkowanym tempie, co pozwala na utrzymanie stabilnych cen prądu.

Kontrolę w Ministerstwie Gospodarki proponowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego po kwietniowej awarii prądu w Szczecinie, która pozbawiła dostaw energii elektrycznej całe miasto i dużą część województwa zachodniopomorskiego.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)