Schlierenzauer wygrał w Willingen

0

Gregor Schlierenzauer wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Austriak skoczył 142,5 m i 137,5 m.
Drugie miejsce zajął Norweg Anders Jacobsen, który skoczył 139 metrów i 138,5 m. Na trzecim miejscu zawody zakończył Niemiec Michael Neumayer.
W zawodach nie startowali polscy olimpijczycy. Pod ich nieobecność najlepiej spisał się Grzegorz Miętus, który jako jedyny z Polaków awansował do konkursu głównego i znalazł się w drugiej rundzie.
Nasz reprezentant zajął 20. miejsce po skokach na odległość 135 metrów i 125,5 m.
W Willingen nie startował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwajcar Simon Ammann. Schlierenzauer zajmuje drugie miejsce, a trzeci jest Austriak Thomas Morgenstern, który dzisiaj był czwarty.