Siatkarze USA mistrzami olimpijskimi w siatkówce

0

Siatkarze Stanów Zjednoczonych mistrzami olimpijskimi w siatkówce. Amerykanie pokonali po świetnym meczu obrońców tytułu Brazylijczyków 3:1.

Pierwszego seta Brazyliczycy wygrali 25:20. W drugim nadspodziewanie łatwo na prowadzenie wyszli Amerykanie, którzy wygrywali nawet siedmioma punktami. W końcówce "Canarinhos" zbliżyli się na jeden punkt, ale siatkarze Stanów Zjednoczonych poradzili sobie i ostatecznie wygrali tę partię 25:22. Trzeci set to także przewaga Amerykanów, którzy po świetnej grze pokonali rywali 25:21. Czwarta odsłona stała pod znakiem wyrównanej, zaciętej rywalizacji. Pod koniec seta Brazylijczykom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie, jednak Amerykanie odrobili straty i doprowadzili do remisu 20:20, a następnie objęli prowadzenie. Po pasjonującej końcówce wygrali 25:23, co dało im mistrzostwo olimpijskie.

Trzecie miejsce w turnieju dla Rosji, która pokonała 3:0 Włochy. Polacy odpadli w ćwierćfinale, po porażce 2:3 z Włochami.