Skoki - Małysz trzeci w Lillehammer, Ammann z Kryształową Kulą

0

Adam Małysz zajął trzecie miejsce w konkursie skoków narciarskich w norweskim Lillehammer. Wygrał Szwajcar Simon Ammann, który po raz pierwszy w karierze zapewnił sobie Kryształową Kulę dla najlepszego zawodnika Pucharu Świata. Dziesiąte miejsce zajął drugi z Polaków w serii finałowej - Kamil Stoch.

Adam Małysz po pierwszej serii zajmował pierwsze miejsce, dzięki najdalszemu skokowi - na odległość 135,5 metra. Simon Ammann lądował pół metra bliżej, a Austriak Gregor Schlierenzauer uzyskał 132 metry i zajmował trzecią lokatę.

W finałowej serii Austriak skoczył 132,5 metra, co pozwoliło mu awansować o jedno miejsce na podium. Ammann uzyskał metr dalej i objął prowadzenie. Adam Małysz oddał skok tylko na 127,5 metra i spadł na trzecią pozycję.

Kamil Stoch, po pierwszej serii był 16 za skok na 19,5 metra. W drugiej serii skoczył 130 metrów i przesunął się o sześć miejsc.

Gorzej spisali się Stefan Hula i Łukasz Rutkowski, którzy zakończyli udział w konkursie już na pierwszej serii. Pierwszy z nich skoczył 118,5 metra, a drugi - 109 metrów, co dalo im odpowiednio 35. i 49. miejsce w zawodach.

Do zakończenia sezonu Pucharu Świata pozostał jeszcze jeden konkurs - w niedzielę w Oslo.