Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Słuchcze Polskiego Radia w obronie rozgłośni regionalnych

0
Podziel się:

Słuchacze Polskiego Radia protestują przeciwko pomysłom likwidacji rozgłośni regionalnych i ośrodków telewizyjnych. W ich miejsce miałyby powstać spółki radiowo -telewizyjne nadające 6-godzinny program regionalny. Takie rozwiązania znalazły się w tezach do przygotowywanej przez Ministerstwo Kultury nowej ustawy medialnej.

Słuchacze Radia Kielce zapowiedzieli, że są gotowi zorganizować manifestacje w obronie swojej rozgłośni. Radio zapowiedziało, że będzie przedstawiać deklaracje świętokrzyskich parlamentarzystów w tej sprawie.

Ograniczenia programu rozgłośni regionalnych do sześciu godzin nie wyobraża sobie również rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Jego zdaniem rozgłośnie regionalne Polskiego Radia pełnią wyjątkową rolę w systemie ratowniczym związaną z powiadamianiem obywateli o zagrożeniach.

W Szczenicie w obronie tamtejszego radia stanął złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie i trzykrotny z rzędu mistrz świata w wioślarstwie Marek Kolbowicz z AZS-u. Zapewnia, że chce słuchać regionalnej stacji dłużej niż przewiduje na lokalny program projekt nowej ustawy medialnej, przygotowywany przez Platformę Obywatelską. Jak podkreśla Marek Kolbowicz, chce wiedzieć, co dzieje się w szczecińskim sporcie, a to zapewnia mu ulubiona regionalna stacja.

17 rozgłośni publicznych rozpoczęło akcję informującą o założeniach najnowszego projektu ustawy medialnej. Według jej twórców, rozgłośnie publiczne postawione zostaną w stan likwidacji. W ich miejsce powstaną nowe ośrodki nadające 6 godzin programu regionalnego dziennie.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)