Sumo - 45 medali, ale tylko 5 złotych reprezentantów Polski w mistrzostwach Europy w sumo

0

sumo - mistrzostwa Europy - Warszawa - Falenica

Reprezentanci Polski zdobyli aż 45 medali, ale tylko 5 złotych w zakończonych w niedzielę w podwarszawskiej Falenicy, mistrzostwach Europy w sumo. Rywalizacja toczyła się nie tylko w kategorii seniorów, ale też do lat 23 i 21.

Jedynym mistrzem Europy seniorów został Michał Luto (Niedźwiadek Warszawa), który wygrał kategorię do 100 kg. Ponadto Polacy wywalczyli jeden srebrny i dwa brązowe medale; panie 8-krotnie stawały na podium - zdobyły 2 srebrne i 6 brązowych medali.

W mistrzostwach startowało blisko 200 sumoków z 12 krajów Europy. Organizację mistrzostw bardzo chwalił szef europejskiej federacji sumo, Ukrainiec Jewgienij Korobko.