Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Za różnorodnością przeciw dyskryminacji"

0
Podziel się:

Tor przeszkód do pokonania na wózku inwalidzkim, spotkania ze specjalistami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. To wszystko przygotowali organizatorzy akcji pod hasłem "Za różnorodnością przeciw dyskryminacji". Spotkania na Placu Teatralnym i w Parku Saskim w Warszawie były skierowane do osób niepełnosprawnych i starszych, dyskryminowanych na rynku pracy.

Na otwarcie imprezy przybył eurodeputowany Dariusz Rosati. Jego zdaniem, w Polsce należy jeszcze bardzo dużo zrobić na rzecz równouprawnienia i nasz kraj jest na szarym końcu wśród państw Unii Europejskiej. Według Dariusza Rosatiego, nie spełniamy całego szeregu standardów związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Wymienił tu, między innymi, warunki techniczne i fizyczne poruszania się po, na przykład, chodnikach lub schodach w urzędach, miejscach pracy, oraz rozwiązania ekonomiczne, zachęcające do przyjmowania takich pracowników.

Róża Thun z Komisji Europejskiej zwraca uwagę, że różnorodność, to nie tylko kwiestia niepełnosprawności czy wieku. Zdaniem Róży Thun, nie chodzi o to, żebyśmy tylko tolerowali się wzajemnie, lecz żebyśmy interesowali się innych człowiekiem, z całą jego złożonością. Elementy naszej tożsamości są bowiem ogromnym bogactwem każdego z nas i całej społeczności europejskiej.

Kampania informacyjna "Na rzecz różnorodności. Przeciw dyskryminacji" jest prowadzona przez Komisję Europejską, Dyrekcję Generalną ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Równości Szans.

Kampania prowadzona w 27 państwach członkowskich ma na celu uświadomienie problemów związanych z dyskryminacją, informowanie o przeciwstawiających się jej przepisach prawnych oraz promowanie korzyści płynących z różnorodności.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)