Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

2,5 tys. rolników przekazało dane o gospodarstwie przez internet

0
Podziel się:

W ciągu dwóch pierwszych dni powszechnego spisu rolnego, 2,5 tys. rolników
przekazało dane o swoim gospodarstwie rolnym przez internet - poinformował w czwartek PAP rzecznik
GUS Wiesław Łagodziński.

W ciągu dwóch pierwszych dni powszechnego spisu rolnego, 2,5 tys. rolników przekazało dane o swoim gospodarstwie rolnym przez internet - poinformował w czwartek PAP rzecznik GUS Wiesław Łagodziński.

"Jest to optymistyczne. Jest to sam początek spisu rolnego. Sądzę, że +samospis+ znacznie się ożywi" - ocenił Łagodziński.

Przed przystąpieniem do spisu należy wypełnić formularz identyfikacyjny na stronie internetowej GUS, podając swój PESEL, nazwisko, imię (imiona) oraz stworzyć własne hasło (instrukcje są na stronie spis.gov.pl).

Aby zalogować się do systemu, trzeba wpisać hasło i login (PESEL gospodarstwa rolnego). Łagodziński powiedział, że jeżeli użytkownik dwukrotnie poda złe hasło lub login, będzie musiał skontaktować się z infolinią - 800-800-800. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20, a w sobotę i niedzielę od 8-18.

Przesłanie ankiety przez internet jest możliwe jedynie do 17 października. W spisie próbnym, który odbył się we wrześniu 2009 r. w czterech gminach, internetowo wypełniło ankietę niecałe 1 proc. rolników.

Rzecznik przypomniał, że przez pierwsze 7 dni spisu rolnego dane o gospodarstwach zbierane są wyłącznie przez internet. Od 8 września prace rozpoczną rachmistrze spisowi, którzy odwiedzą gospodarstwa rolne, oraz ankieterzy statystyczni, zajmujący się pozyskiwaniem danych od rolników przez telefon.

Spis rolny będzie trwał do 31 października. Obejmie on 1,8 mln gospodarstw rolnych o powierzchni powyżej 1 ha oraz reprezentatywną próbę ok. 150 tys. gospodarstw poniżej 1 ha. Planowane jest także przeprowadzenie na zlecenie KE badania metod produkcji rolnej na próbie 200 tys. gospodarstw.

Spis ma na celu dostarczenie informacji m.in. dotyczących ogólnej charakterystyki gospodarstwa rolnego, powierzchni gruntów, zasiewów, pogłowia zwierząt gospodarskich. GUS chce także zebrać informacje o liczbie ciągników i innych maszyn rolniczych, o zużyciu nawozów, strukturze dochodów gospodarstwa rolnego oraz o korzystaniu z programów wsparcia dla rolnictwa. (PAP)

awy/ je/ jra/

internet
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)