Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bydgoszcz: Rozpoczął się konkurs reportażystów radiowych

0
Podziel się:

Ponad dwudziestu autorów reportaży z całego kraju zgłosiło się do
tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznych Form Radiowych "Grand PiK", rozpoczętych
w podbydgoskim Żołędowie. Imprezie towarzyszą warsztaty reportażowo-słuchowiskowe.

Ponad dwudziestu autorów reportaży z całego kraju zgłosiło się do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznych Form Radiowych "Grand PiK", rozpoczętych w podbydgoskim Żołędowie. Imprezie towarzyszą warsztaty reportażowo-słuchowiskowe.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do konkursu zgłoszono utwory radiowe zróżnicowane formalnie: reportaże, słuchowiska, spektakle teatru radiowego, prace na pograniczu form.

"Jest to jedyny tego rodzaju konkurs w Polsce, w którym jury nagradza utwór wybrany z dzieł, które może dzielić gatunek, ale musi łączyć sztuka. Jedyny, połączony z warsztatami, wspólnym słuchaniem wszystkich konkursowych utworów, dyskusją, wymianą doświadczeń" - podkreślił Michał Jagodziński, prezes Polskiego Radia "Pomorza i Kujaw" w Bydgoszczy, które organizuje konkurs.

W tym roku swe utwory zgłosiło do konkursu 24 radiowców niemal z całego kraju, w tym wielu wybitnych reportażystów - laureatów konkursów międzynarodowych. Do piątku uczestnicy przeglądu będą brali udział w warsztatach i dyskusjach na temat sztuki radiowej.

Gospodarzy reprezentują tym razem Żaneta Walentyn i Michał Słobodzian. Ich reportaże opowiadają o ciężko chorym mężczyźnie, szukającym opieki dla swoich dzieci oraz o młodym człowieku cierpiącym na depresję.

W piątek ogłoszony zostanie werdykt konkursu, a na zwycięzcę czeka nagroda główna - "Grand PiK" i 10 tys. zł. W skład jury wchodzą: Janina Jankowska, Irena Piłatowska-Mądry, Janusz Kukuła, Waldemar Modestowicz, Józef Wycisk. "To twórcy radiowi o ogólnopolskim i międzynarodowym autorytecie" - podkreślił Michał Jagodziński. (PAP)

olz/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)