Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dąbski: wizyta Murdocha potwierdza, że nasz kraj jest dla niego b. ważnym rynkiem

0
Podziel się:

Wizyta szefa News Corp. Ruperta Murdocha w
Polsce potwierdza, że nasz kraj jest dla niego bardzo ważnym
rynkiem - podkreślił przewodniczący Rady Nadzorczej TV Puls
Dariusz Dąbski. Murdoch przebywał w Polsce od wtorku, kiedy
spotkał się z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w środę medialny
gigant oglądał siedzibę TV Puls, której udziałowcem jest od
ubiegłego roku.

Wizyta szefa News Corp. Ruperta Murdocha w Polsce potwierdza, że nasz kraj jest dla niego bardzo ważnym rynkiem - podkreślił przewodniczący Rady Nadzorczej TV Puls Dariusz Dąbski. Murdoch przebywał w Polsce od wtorku, kiedy spotkał się z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w środę medialny gigant oglądał siedzibę TV Puls, której udziałowcem jest od ubiegłego roku.

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział w środę PAP, że spotkanie Murdocha z premierem miało charakter kurtuazyjny. "Przede wszystkim poruszano sprawy wizerunku Polski za granicą" - powiedział Dziedziczak. Przyznał, że na spotkaniu zależało obu stronom.

Rzecznik rządu zaznaczył, że premier niejednokrotnie spotyka się z szefami wielkich międzynarodowych koncernów. "Warto zaznaczyć, że niekiedy takie koncerny mają większe budżety do inwestycji niż niejeden mały kraj" - powiedział Dziedziczak.

Dąbski, pytany po co Murdoch spotykał się z premierem powiedział, że może jedynie potwierdzić to, co powiedział już rzecznik rządu. "Głównym tematem spotkania była sprawa wizerunku Polski w zagranicznych mediach. Bardzo się cieszymy, że do takiego spotkania doszło i premier znalazł czas dla dużego inwestora" - podkreślił.

Nie chciał zdradzić szczegółów środowego spotkania Murdocha z kierownictwem TV Puls, nie odpowiedział też na pytanie, czy była mowa o powiększeniu udziałów News Corp. w TV Puls.

"Było to bardzo miłe spotkanie, zjedliśmy wspólne śniadanie, na którym byli wszyscy udziałowcy TV Puls. Mieliśmy też okazję pokazać szefowi News Corp. stację, nasze studia" - powiedział Dąbski.

"TV Puls to, jak wiadomo, joint venture. Wszyscy znają ojca prowincjała, Grzegorza Bartosika oraz mnie, teraz natomiast pracownicy mieli okazję poznać Ruperta Murdocha" - dodał.

Dąbski zaznaczył, że zarówno spotkanie z premierem, jak i z pracownikami telewizji były "kurtuazyjne". Podkreślił jednak, że przyjazdem do Polski Murdoch potwierdził, że "nasz kraj jest dla niego bardzo ważnym rynkiem".

Pytany, czy zaplanowano kolejne spotkania szef Rady Nadzorczej TV Puls, powiedział: "udziałowcy będą się spotykać w miarę możliwości i potrzeb".

Rupert Murdoch - Amerykanin o australijskich korzeniach jest właścicielem jednego z największych koncernów medialnych. W skład News Corp. wchodzą m.in. brytyjskie gazety "The Daily Telegraph", "The Times", "The Sun", amerykański "The New York Post"; magazyny "TV Guide" i "InsideOut"; narodowa australijska i nowozelandzka liga rugby; kluby sportowe Los Angeles Lakers, New York Kincks, New York Rangers; studia filmowe z grupy FOX; telewizje kablowe (m.in. FOX News, FOX Movie, National Geographic Channel); telewizje satelitarne BSkyB (holding, największa brytyjska platforma cyfrowa Sky Digital), DirectTV Group, Foxtel, Sky Italia, Star TV, Sky Latin America; FOX Broadcasting Company i internetowe MySpace, IGN Ent.

Koncern Murdocha jest obecny w Polsce od 1999 roku, kiedy to kupił w Polsce outdoorową firmę Town & City.

W czerwcu 2006 r. News Corp. kupił udziały w TV Puls. Koncern posiada połowę udziałów spółki TV Inwestycje, do której należy 70 proc. stacji. Druga połowa spółki należy do Prowincji Ojców Franciszkanów, którzy ponadto posiadają 25 proc. bezpośrednich udziałów w Pulsie. Pozostałe 5 proc. należy do Dariusza Dąbskiego.

Prezesem TV Puls jest Farell Meisel, przedstawiciel News Corp., ponadto w skład zarządu stacji wchodzą o. Mariusz Słowik i Beata Dymacz.

Po wejściu News Corp. do TV Puls stacja wystąpiła z wnioskiem do KRRiT o zmianę koncesji z wyspecjalizowanej na uniwersalną, na co otrzymała zgodę. Według poprzedniej koncesji stacja musiała przez 70 proc. czasu nadawania emitować audycje i przekazy społeczno- religijne. Po zmianie cały program będzie miał charakter uniwersalny, ale treści religijne mają w nim stanowić nie mniej niż godzinę na dobę.

TV Puls dociera obecnie poprzez przekaz naziemny i satelitarny do ok. 60 proc. ludności Polski.(PAP)

js/ mrr/ pz/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)