Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Druga edycja gry internetowej: zostań eurodeputowanym

0
Podziel się:

Młodzież z całej Europy może brać udział w
wirtualnych sesjach Parlamentu Europejskiego - dzięki
zainaugurowanej oficjalnie w poniedziałek, drugiej międzynarodowej
edycji gry internetowej "Zostań eurodeputowanym".

Młodzież z całej Europy może brać udział w wirtualnych sesjach Parlamentu Europejskiego - dzięki zainaugurowanej oficjalnie w poniedziałek, drugiej międzynarodowej edycji gry internetowej "Zostań eurodeputowanym".

Na stronie www.bemep.eu młodzież z całej Europy mogą wcielić się w rolę wirtualnych europosłów i symulować pracę PE.

W trakcie zabawy jej uczestnicy będą przewidywać wyniki głosowań w PE, dyskutować i przekonywać innych graczy do swoich racji, głosować nad propozycjami aktów prawnych oraz odpowiadać na pytania dotyczące UE. Aby móc aktywnie uczestniczyć w grze, każdy będzie musiał wybrać frakcję, do której będzie chciał należeć. Grupa kilku osób może też stworzyć swoją własną frakcję.

Organizatorem zabawy, która potrwa do końca marca 2007 roku, jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana. Projekt wspierają: Parlament Europejski, Fundacja Konrada Adenauera, Robert Schuman Fondation (Paris) oraz Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego.

Dotychczas do gry zgłosiło się ponad 450 osób - wśród nich 350 Polaków.

"Dobrze, że Fundacja im. Schumana wpadła na pomysł przybliżenia Parlamentu Europejskiego młodym ludziom" - powiedział podczas konferencji inaugurującej grę dyrektor biura PE w Polsce Jacek Safuta. Zwrócił uwagę, że warto interesować się PE i wybierać eurodeputowanych, "gdyż jest to jedyna instytucja unijna wybierana w wyborach bezpośrednich", a "europosłowie mają wpływ na co najmniej połowę aktów prawnych, które wchodzą w życie w państwach członkowskich".

O udział w wyborach zaapelował także do młodzieży wiceprzewodniczący PE Janusz Onyszkiewicz.

"Chciałem zaapelować do ludzi młodych, żeby nie sądzili, że już wszystko zostało załatwione. Trzeba się przygotowywać do działań politycznych, do działań publicznych. Demokracja to przede wszystkim wielki, skomplikowany system równowagi i wzajemnej kontroli różnych instytucji" - powiedział eurodeputowany.

Główną nagrodą dla najlepszych uczestników gry jest wyjazd do Brukseli i udział w sesji "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego. Dodatkowo każdego miesiąca najlepsi gracze otrzymają specjalne nagrody-niespodzianki.(PAP)

wal/ la/ fal/ kaj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)