Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ITI protestuje przeciwko łączeniu grupy z działalnością wywiadu wojskowego PRL

0
Podziel się:

Prezes zarządu grupy ITI Wojciech Kostrzewa
zaprzeczył w piątek bezpodstawnym - jego zdaniem - zarzutom, jakie
pojawiły się pod adresem grupy w raporcie weryfikacyjnym WSI. ITI
zastrzega też sobie prawo do podjęcia stosownych kroków prawnych
"przeciw każdemu kto będzie naruszał dobre imię ITI".

Prezes zarządu grupy ITI Wojciech Kostrzewa zaprzeczył w piątek bezpodstawnym - jego zdaniem - zarzutom, jakie pojawiły się pod adresem grupy w raporcie weryfikacyjnym WSI. ITI zastrzega też sobie prawo do podjęcia stosownych kroków prawnych "przeciw każdemu kto będzie naruszał dobre imię ITI".

"W imieniu Grupy ITI oraz jej współwłaścicieli stanowczo protestuję przeciwko bezpodstawnemu łączeniu ITI z działalnością wywiadu wojskowego PRL. Oświadczam, że nigdy nie mieliśmy agenturalnych kontaktów z wywiadem wojskowym PRL" - napisał Kostrzewa w piątkowym oświadczeniu przesłanym PAP.

Kostrzewa przypomniał, że sformułowania zawarte w raporcie, a dotyczące ITI, sugerują współpracę firmy z wywiadem wojskowym w roku 1987 lub 1988. "Autorzy raportu opierają się przy tym na do niedawna tajnych zeznaniach tak niewiarygodnej osoby jak Grzegorza Żemka, składanych w trakcie procesu FOZZ" - oświadczył Kostrzewa.

Dodał, że wspomniane zeznania G. Żemka "będące podstawą insynuacji rozpowszechnianych w Raporcie z weryfikacji WSI roją się od kłamstw i nieścisłości". "Warto podkreślić, że oskarżony w sprawie karnej zgodnie z kodeksem postępowania karnego ma prawo milczenia lub do mówienia nieprawdy bez jakichkolwiek konsekwencji" - podkreśla prezes ITI.

Według niego, "informacje uderzające w dobre imię ITI opublikowane w Raporcie wpisują się w nurt ataków i insynuacji rozpowszechnianych ze szczególną aktywnością od października 2006 roku przez niektóre środowiska polityczne i najwyższych przedstawicieli rządu".

W raporcie z weryfikacji WSI napisano m.in., że wywiad "podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej". Celem powołania tego rodzaju firmy "miało być ułatwienie plasowania agentury na zachodzie". W raporcie napisano, że związany z WSI dyrektor generalny Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego Grzegorz Żemek miał podjąć na zlecenie wywiadu rozmowy w tej sprawie z firmą ITI i reprezentującymi ją Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem.(PAP)

js/ wkr/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)