Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jerzy Kropiwnicki kandydatem PiS na prezydenta Łodzi

0
Podziel się:

Urzędujący prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki
jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi w
nadchodzących wyborach samorządowych. Taką decyzję ogłoszono
oficjalnie w sobotę na regionalnej konwencji programowej PiS.

Urzędujący prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi w nadchodzących wyborach samorządowych. Taką decyzję ogłoszono oficjalnie w sobotę na regionalnej konwencji programowej PiS.

"Musimy do tych wyborów przystąpić z pełną determinacją. Ułożyć dobrą listę, zblokować listy tam gdzie to możliwe i pracować do ostatniego dnia, a wygramy. Wygramy nie dlatego, że nam władzy brakuje, tylko dlatego, że to miasto zasługuje na to, żeby mieć porządną Radę Miejską i porządnego prezydenta" - powiedział podczas konwencji Kropiwnicki.

Kropiwnicki mówił też o czterech latach swoich rządów; wśród sukcesów wymienił m.in. spadek bezrobocia, pozyskiwanie nowych inwestorów i rozwój lotniska. Podziękował także działaczom m.in. Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego (ŁPO), ROP, Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego i łódzkiej "Solidarności" za udzielenie poparcia jego kandydaturze.

Pełnomocnik okręgowy PiS Jarosław Jagiełło powiedział PAP, że trwają ostatnie negocjacje pomiędzy jego partią a ŁPO, które kilka miesięcy wcześniej rekomendowało Kropiwnickiego jako swojego kandydata w wyborach. "Negocjacje dotyczą tego czy będziemy kandydować z jednej czy z dwóch list. Najpóźniej w poniedziałek powinny one zostać zakończone" - dodał Jagiełło.

Gościem konwencji PiS w łódzkim Teatrze Muzycznym był szef klubu parlamentarnego partii Marek Kuchciński.

61-letni Jerzy Kropiwnicki w 2002 roku w wyborach na prezydenta Łodzi startował z listy ŁPO. Jest ekonomistą, wykładowcą na Uniwersytecie Łódzkim. W 1980 roku zakładał "Solidarność" na tej uczelni. Był członkiem władz regionu i Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". W stanie wojennym został aresztowany i skazany na 6 lat więzienia. W 1984 roku wyszedł na wolność na mocy amnestii.

W 1989 roku był jednym z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko- Narodowego. W rządzie Jana Olszewskiego pełnił funkcję ministra pracy i polityki socjalnej, w rządzie Hanny Suchockiej kierował Centralnym Urzędem Planowania, w gabinecie Jerzego Buzka był szefem Centrum Studiów Strategicznych.

Wiadomo już, że obok Kropiwnickiego o fotel prezydenta Łodzi ubiegać się będą lider łódzkiego regionu SLD Krzysztof Makowski, wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski z LPR, wiceprezydent Zgierza Krzysztof Kwiatkowski z PO oraz b. wojewoda Waldemar Bohdanowicz popierany przez stowarzyszenie Lepsza Łódź. (PAP)

szu/ mskr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)