Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kielce: Rada nadzorcza Premy apeluje o zakończenie konfliktu w spółce

0
Podziel się:

W oświadczeniu przesłanym PAP przez Ministerstwo Skarbu Państwa rada
nadzorcza CPP Prema S.A. w Kielcach apeluje do związkowców i prezesa spółki o jak najszybsze
podjęcie rozmów, które zakończą konflikt w zakładzie. Zapowiada też wprowadzenie planu
restrukturyzacji w spółce.

W oświadczeniu przesłanym PAP przez Ministerstwo Skarbu Państwa rada nadzorcza CPP Prema S.A. w Kielcach apeluje do związkowców i prezesa spółki o jak najszybsze podjęcie rozmów, które zakończą konflikt w zakładzie. Zapowiada też wprowadzenie planu restrukturyzacji w spółce.

W prywatyzowanym Centrum Produkcyjnym Pneumatyki Prema w Kielcach trwa konflikt między reprezentującymi załogę związkami zawodowymi a prezesem zarządu spółki. Związkowcy domagają się odwołania prezesa, który ich zdaniem łamie prawa pracownicze.

Rada nadzorcza CPP Prema, która wysłuchała racji obu stron konfliktu, we wtorek przesłała PAP oświadczenie, w którym przypomina o braku regulacji prawnych uzasadniających zmiany w zarządach spółek na wniosek pracowników. Utrzymuje także, że w firmie konieczny jest plan restrukturyzacyjny, który zakłada także restrukturyzację zatrudnienia. W oświadczeniu czytamy m.in.: "W sytuacji, w jakiej znajduje się CPP Prema S.A., w szczególności mając na względzie toczący się proces prywatyzacyjny oraz wyraźne wyhamowanie gospodarki, odwołanie prezesa zarządu byłoby zdaniem rady nadzorczej szkodliwe".

Rada nadzorcza CPP Prema podkreśla także, że w spółce jest możliwe przywrócenie spokoju, o ile strony obie strony konfliktu zgodzą się na podjęcie rozmów i apeluje o ich rozpoczęcie. Jest to ważne ze względu na czekający spółkę proces restrukturyzacji, zakładający m.in. zwolnienie 40 osób.

W poniedziałek świętokrzyska "Solidarność" zapowiedziała oficjalnym komunikatem zorganizowanie w czwartek w Kielcach manifestacji popierającej pracowników Premy, którzy domagają się zwolnienia prezesa spółki. Prezes CPP Prema, Grzegorz Wysocki zapewnił PAP, że jest gotowy do podjęcia rozmów z załogą.

Konflikt w zakładzie i negocjacje przedłużane przez Ministerstwo Skarbu Państwa były powodami decyzji o rezygnacji z zakupu spółki przez konsorcjum firm Effector S.A. i Effect Glass S.A. Ministerstwo Skarbu Państwa wezwało do przystąpienia do negocjacji prywatyzacyjnych CPP Prema kolejnych potencjalnych inwestorów. Są to: Przedsiębiorstwo Badań i Ekspertyz Środowiska SEPO Sp. z o.o. z siedzibą w Knurowie, Stalmot&Wolmet S.A. z siedzibą w Nidzicy oraz konsorcjum Amathus Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie i "Domar" Małopolska S.A. z siedzibą w Krakowie.

CPP Prema jest największym polskim producentem pneumatyki siłowej i sterującej, mającej zastosowanie przy mechanizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych. W firmie pracuje ok. 180 osób. (PAP)

and/ mki/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)