Łódź: Policja podsumowała piłkarskie derby

Cztery osoby zatrzymane, kilkanaście
wylegitymowanych - to podsumowanie policji meczu derbowego,
który odbył się w piątek wieczorem w Łodzi na stadionie ŁKS
pomiędzy ŁKS a Widzewem.

Cztery osoby zatrzymane, kilkanaście wylegitymowanych - to podsumowanie policji meczu derbowego, który odbył się w piątek wieczorem w Łodzi na stadionie ŁKS pomiędzy ŁKS a Widzewem.

Jak poinformowała w sobotę PAP rzecznik łódzkiej policji Magdalena Zielińska, zatrzymane osoby to kibice, którzy chcieli wejść na stadion z podrobionymi biletami. "Wylegitymowaliśmy kilkanaście innych osób, które z kolei chciały wejść na mecz bez biletu" - dodała. Zaznaczyła, że osoby, które miały podrobione bilety będą odpowiadać jak za przestępstwo. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Pozostałe staną przed sądem grodzkim.

Według informacji policji, po samym meczu w centrum miasta nie doszło do żadnych większych awantur. Jedynie nad ranem w sobotę, z jednego z pubów wyszła kilkudziesięcioosobowa grupa, która zachowywała się zbyt głośno. Po interwencji policji, osoby te rozeszły się do domów.

Zielińska przyznała, że przed meczem - pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Tuszynem - zatrzymana została kawalkada samochodów, którymi jechała ok. 60-osobowa grupa pseudokibiców ze Śląska - sympatyków jednej z łódzkich drużyn. Na widok policyjnej blokady zdążyli oni powyrzucać m.in. kije i pałki, które mieli ze sobą. "Wszystkie osoby zostały wylegitymowane i zwolnione do domów" - powiedziała rzecznik.

1. piłkarskie derby Łodzi wygrali piłkarze ŁKS 2:0. W 70 minucie spotkania arbiter przerwał je na kilka minut, bo kibice rzucali się racami oraz zaczęli palić flagi. Pod koniec meczu policjanci użyli przeciwko fanom Widzewa armatki wodnej. Jak powiedziała rzecznik, kibice obrzucali policjantów petardami i kamieniami, chcieli sforsować ogrodzenie. Przyznała jednak, że "piątkowe derby nie należały do najniebezpieczniejszych". (PAP)