Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódź: Radiowcy apelują o zakończenie prac nad prawem medialnym

0
Podziel się:

O pilne zakończenie prac nad nowelizacją prawa
medialnego, a w szczególności ustawy określającej m.in. zasady i
sposoby poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego - zaapelowało w
poniedziałek w Łodzi Stowarzyszenie Rozgłośni Regionalnych
Polskiego Radia.

O pilne zakończenie prac nad nowelizacją prawa medialnego, a w szczególności ustawy określającej m.in. zasady i sposoby poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego - zaapelowało w poniedziałek w Łodzi Stowarzyszenie Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia.

Stowarzyszenie zostało powołane przez 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Jego siedzibą jest Łódź, a szefem został prezes PR Łódź Dariusz Szewczyk. Głównymi celami stowarzyszenia jest m.in. promowanie i wspieranie rozwoju lokalnej radiofonii publicznej, działanie na rzecz wysokiego poziomu etycznego i sprawności zawodowej dziennikarzy.

W poniedziałek członkowie stowarzyszenia zebrali się w Łodzi i zaapelowali do parlamentarzystów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o pilne zakończenie prac nad nowelizacją prawa medialnego. Według nich, na skutek spadającego w ciągu ostatnich lat opłacania abonamentu RTV "realizowanie misji publicznej przez Rozgłośnie Regionalne staje się coraz bardziej zagrożone".

Są zdania, że jednym ze sposobów zmiany tej niekorzystnej sytuacji jest zmiana proporcji podziału abonamentu. Według nich, podział abonamentu powinien odbywać się według następującej zasady: Telewizja Polska - 50 procent, Polskie Radio - 25 procent, 17 Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia - 25 procent.

"Zmiana podziału środków abonamentowych wpłynie, naszym zdaniem, na ustabilizowanie sytuacji rozgłośni regionalnych na krajowym rynku radiowym i wpłynie na poszerzenie obszaru określanego mianem - misji radia publicznego" - napisali w oświadczeniu przesłanym PAP. (PAP)

jaw/ bno/

praca
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)