Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lublin: Konkurs "Największy absurd w Unii Europejskiej" rozstrzygnięty

0
Podziel się:

Osoby, które wskazały unijne przepisy
zakazujące gotowania dotowanego mleka, powiększania biustu
nieletnim oraz nakazujące niszczenie niewykorzystanej żywności ze
stołówek i restauracji wygrały konkurs "Największy absurd w Unii
Europejskiej" organizowany przez posła do Parlamentu Europejskiego
z ramienia LPR, Mirosława Piotrowskiego.

Osoby, które wskazały unijne przepisy zakazujące gotowania dotowanego mleka, powiększania biustu nieletnim oraz nakazujące niszczenie niewykorzystanej żywności ze stołówek i restauracji wygrały konkurs "Największy absurd w Unii Europejskiej" organizowany przez posła do Parlamentu Europejskiego z ramienia LPR, Mirosława Piotrowskiego.

W piątek biurze posła w Lublinie laureaci otrzymali ufundowane przez Piotrowskiego nagrody - cyfrowe kamery i aparaty fotograficzne. Piotrowski zorganizował konkurs po raz drugi. Nie zasiada w jury. Składa się ono z lubelskich dziennikarzy i naukowców.

Przyznano ex aequo dwie pierwsze nagrody. Otrzymali ją Marek Dąbrowski z Lublina za zgłoszenie regulacji Komisji Europejskiej zakazującej gotowania dotowanego mleka oraz Anna Lewandowska z Mielca za wskazanie rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie powiększania biustu, w której zalecił on instytucjom Unii i państwom członkowskim całkowity zakaz wszczepiania silikonowych implantów osobom poniżej 18 roku życia.

Drugiej nagrody nie przyznano. Trzecie miejsce zajęła Ewa Zybała z Lisowa na Lubelszczyźnie, która zgłosiła przepisy nakazujące niszczenie niewykorzystanej żywności ze stołówek, restauracji i sklepów. Ograniczyło to możliwość przekazywania niesprzedanej żywności ubogim i uniemożliwiło oddawanie odpadków z restauracji stołówek i pubów hodowcom trzody chlewnej; według unijnych przepisów można je oddać tylko hodowcom zwierząt futerkowych.

Przyznano także trzy wyróżnienia, m.in. dla Hanny Czerniak z Zielonej Góry za zgłoszenie dyrektywy, w której Komisje Europejska zaliczyła ślimaka do kategorii ryb lądowych, dzięki czemu Francuzi mogą dotować hodowlę ślimaków.

Przewodniczący jury prof. Marek Żmigrodzki z Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie podkreślił, że konkurs pełni przede wszystkim funkcję edukacyjną. "Czy się szuka zalet czy wad, żeby je znaleźć, trzeba mieć najpierw wiedzę na dany temat. Ten konkurs mobilizuje do zdobywania wiedzy na temat Unii Europejskiej" - powiedział.

Prof. Żmigrodzki zaznaczył, że jury promowało prace rzetelnie udokumentowane, wskazujące na konkretną regulację prawną czy wydarzenie w Unii Europejskiej i wykazujące jego absurdalność lub śmieszność.

Na konkurs wpłynęło ponad 150 prac z całego kraju. (PAP)

ren/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)