Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowa partia Palikota przedstawi plan rozwoju Polski

0
Podziel się:

Podczas zaplanowanego na 6 października kongresu nowej partii, tworzonej z inicjatywy Ruchu Palikota, będzie przedstawiona nowa koncepcja polityki gospodarczej i nowy plan rozwoju Polski.

Nowa partia Palikota przedstawi plan rozwoju Polski
(Reporter)

Podczas zaplanowanego na 6 października kongresu nowej partii, tworzonej z inicjatywy Ruchu Palikota, będzie przedstawiona nowa koncepcja polityki gospodarczej i nowy plan rozwoju Polski - zapowiedział w Katowicach Janusz Palikot.

Lider Ruchu Palikota spotkał się w stolicy Górnego Śląska z przedstawicielami struktur partii z woj. śląskiego. Głównym tematem rozmów były przygotowania do stworzenia nowej partii, która ma połączyć różne środowiska lewicowe i centrowe. Kongres nowego ugrupowania zapowiedziano na pierwszy weekend października.

Po kongresie odbędzie się 16 konwencji wojewódzkich, przedstawiających szczegółowo program partii w różnych obszarach. Plan gospodarczy, będący jednocześnie planem rozwoju przemysłu w Polsce, ma być zaprezentowany w Katowicach.

Według Palikota program gospodarczy będzie realistyczną wizją tego, jak m.in. wykorzystać 300 mld zł unijnych środków na prawdziwy skok technologiczny w Polsce.

_ - Nie możemy pozwolić, żeby Tusk i Kaczyński zmarnowali nam przyszłość - jeden nieudolnością, drugi zawziętością w prowadzeniu polityki. I temu głównie służy powstanie tej nowej partii _ - powiedział lider Ruchu. Jego zdaniem _ Polska potrzebuje nowej centrolewicy, która wygra następne wybory i uratuje nas od dreptania w miejscu, na które nas skazała prawica, w tym PO _ - mówił.

Zdaniem Palikota nowa partia nie może być jedynie ugrupowaniem _ świeckiego państwa, praw mniejszości seksualnych, pozycji kobiet czy innej polityki społecznej w sprawie marihuany _, ale musi przedstawić i wziąć odpowiedzialność za realny program gospodarczy dla Polski. Jednym z jego założeń ma być ponowne uprzemysłowienie kraju. Zapowiedział też przedstawienie nowego modelu funkcjonowania służby zdrowia oraz edukacji.

Palikot, który w sobotę przeprosił i zaprosił do ponownej współpracy wicemarszałek Sejmu Wandę Nowicką, poinformował, że umówił się z nią na spotkanie 26 września. Nowicka została usunięta z klubu parlamentarnego Ruchu, gdy mimo rekomendacji partii nie ustąpiła z funkcji wicemarszałka po otrzymaniu nagrody za pracę w Sejmie.

_ Będę namawiał ją do udziału w procesie tworzenia nowej partii, a także zasiadania w organach tej partii, a przede wszystkim do tego, żeby te wszystkie postulaty, które do tej pory organizowały Ruch Palikota () także w organach partii dzięki jej zaangażowaniu dało się osiągnąć _ - powiedział Palikot.

Jego zdaniem, jeżeli środowisko Nowickiej zdecyduje wesprzeć proces tworzenia nowej partii, _ będzie to miało charakter przełomowy z punktu widzenia wielu procesów w Polsce _.

Nowa partia - jak podkreślił lider Ruchu - musi dbać o wszystko to, czym do tej pory był Ruch Palikota (jak znaczenie środowisk kobiecych czy świeckie państwo), przede wszystkim jednak chce przekonać opinię publiczną, że ma _ plan pełnego, nowego rozwoju naszego państwa; plan budujący przedsiębiorstwa, tworzący miejsca pracy i plan skoku technologicznego naszej gospodarki _.

Odnoszą się do ostatnich związkowych protestów Palikot ocenił, że obecnie w Polsce dominującą emocją nie jest - jak przekonują związkowcy - oburzenie, ale rozczarowanie. Jego zdaniem w związkowej akcji _ zabrakło równowagi między protestem politycznym a merytorycznym; związki powtórzy hasła sprzed roku nie przynosząc rozwiązań _ - ocenił. Poparł przy tym związkowy postulat dotyczący ograniczenia tzw. umów śmieciowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot przeprosi się z Nowicką? Palikot ma odczytać komunikat w tej sprawie podczas sobotniej konferencji prasowej w Łodzi.
Ruch Palikota szykuje "wielką" ofensywę Lokalni działacze jego ugrupowania przedstawili swoje pomysły na przyszłoroczną kampanię samorządową.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)