Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Olsztyn: Aktualny i były prezydent miasta zagłosowali po sąsiedzku

0
Podziel się:

#
EMBARGO DO GODZ. 22.00 W NIEDZIELĘ NA TREŚCI ZAWIERAJĄCE ELEMENTY AGITACJI WYBORCZEJ
#

# EMBARGO DO GODZ. 22.00 W NIEDZIELĘ NA TREŚCI ZAWIERAJĄCE ELEMENTY AGITACJI WYBORCZEJ #

21.11. Olsztyn (PAP) - Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i jego poprzednik Czesław Małkowski - konkurujący ze sobą w wyborach - zagłosowali z rodzinami w mieszczących się obok siebie komisjach w olsztyńskim miasteczku akademickim, Kortowie.

Grzymowicz głosował w towarzystwie żony i trzech synów, z których jeden kandyduje z list PSL do sejmiku. Małkowski pojawił się w komisji razem z żoną.

Obaj kandydaci podkreślali, że spodziewają się wysokiej frekwencji, która będzie dowodem na to, że mieszkańcy czują się współgospodarzami miasta.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powiedział, że w ciągu półtora roku pełnienia tej funkcji starał się wspierać budowę społeczeństwa obywatelskiego. Jak podkreślił, służyć temu miały konsultacje społeczne, które poprzedzały wszystkie istotne decyzje podejmowane w ratuszu. Odbywały się spotkania mieszkańców z władzami gminy i stworzono portal do wymiany opinii w kluczowych dla miasta sprawach.

Grzymowicz przyznał, że spodziewa się rozstrzygnięcia wyborów dopiero w drugiej turze. Uważa, że czeka go wówczas pojedynek z byłym prezydentem Czesławem Małkowskim. "Start pana Małkowskiego był dla mnie największym zaskoczeniem w tej kampanii. Uważam, że polityk z prokuratorskimi zarzutami absolutnie nie powinien kandydować w wyborach. Mam nadzieję, że wyborcy podzielą moje zdanie" - powiedział PAP Grzymowicz.

Małkowski nie chciał mówić o spodziewanych wynikach ani odnosić się do pozostałych kandydatów. Jak powiedział, liczy, że "Olsztyn jest miastem mądrych ludzi". Zapewnił, że w czasie swojej prezydentury starał się "przysłużyć tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego". W ocenie Małkowskiego, kampania wyborcza, poza nielicznymi incydentami, była spokojna i merytoryczna.

Obaj konkurenci przez sześć lat wspólnie rządzili Olsztynem. Małkowski był prezydentem od 2001 r. aż do odwołania w referendum po tzw. seksaferze w 2008 r. W tej sprawie nadal toczy się przeciwko niemu śledztwo prokuratorskie. Grzymowicz w latach 2001-2007 był jego zastępcą, a w 2009 r. został prezydentem po zwycięstwie w przyspieszonych wyborach.

Poza nimi w wyborach na prezydenta Olsztyna wystartowało pięciu innych kandydatów: Janusz Cichoń (PO), Jerzy Szmit (PiS), Marcin Kulasek (SLD), Jan Kucharski (Prawica Rzeczpospolitej)
i Ryszard Prątkowski (Zielony Olsztyn - Młodzi Socjaliści). (PAP)

mbo/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)