Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Lewicki kandydatem PO w wyborach do Senatu

0
Podziel się:

Kandydatem PO w wyborach uzupełniających do
Senatu w okręgu krośnieńskim (Podkarpackie) jest radny tej partii
do sejmiku wojewódzkiego, lekarz z Przemyśla Maciej Lewicki -
poinformowała PAP liderka Platformy na Podkarpaciu Elżbieta
Łukacijewska.

Kandydatem PO w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu krośnieńskim (Podkarpackie) jest radny tej partii do sejmiku wojewódzkiego, lekarz z Przemyśla Maciej Lewicki - poinformowała PAP liderka Platformy na Podkarpaciu Elżbieta Łukacijewska.

"Zarząd regionalny PO podjął decyzję, że naszym kandydatem w wyborach uzupełniających do Senatu będzie Maciej Lewicki. Dzisiaj jest zarząd krajowy PO, ale myślę, że nie będzie żadnych problemów z tym kandydatem" - powiedziała we wtorek Łukacijewska. Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powiedział dziennikarzom, że władze krajowe Platformy zaakceptowały tę kandydaturę.

Łukacijewska dodała, że PO rozmawia z PSL o tym, by ludowcy poparli Lewickiego. "Jeszcze nie ma ogłoszonego terminu wyborów, więc miejmy nadzieję, że dogadamy się" - dodała.

52-letni Lewicki jest lekarzem. W obecnej kadencji sejmiku woj. podkarpackiego jest radnym PO, w poprzedniej kadencji mandat zdobył z listy PSL. W 2007 r. kandydował do Senatu jako wspólny kandydat PO i PSL.

W okręgu w Krośnie do obsadzenia pozostaje mandat po zmarłym 21 marca senatorze Prawa i Sprawiedliwości Andrzeju Mazurkiewiczu.

Pierwszym kandydatem, który publicznie poinformował o zamiarze kandydowania w wyborach uzupełniających był Mirosław Orzechowski z Ligi Polskich Rodzin. Wśród ewentualnych kandydatów w wyborach uzupełniających wymienia się m.in. b. marszałka Sejmu Marka Jurka, posła Pis i wicemarszałka Sejmu w latach 1997 - 2001 Stanisława Zająca, b. posła Samoobrony, detektywa Krzysztofa Rutkowskiego oraz lidera Samoobrony Andrzeja Leppera.

Wygaśnięcie mandatu senatora stwierdza marszałek Senatu. Postanowienie marszałka w tej sprawie otrzymują PKW i prezydent, który zarządza wybory uzupełniające. Wybory takie zarządza się i przeprowadza w terminie 3 miesięcy od dnia stwierdzenia wygaśnięcia mandatu senatora. Wyborów uzupełniających nie przeprowadza się w okresie 6 miesięcy przed końcem kadencji. (PAP)

kyc/ ura/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)