Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier: dociekliwi Polacy słyszeli, że podnoszą rękę na autorytety

0
Podziel się:

Według premiera Jarosława Kaczyńskiego, w
ostatnich latach "dociekliwi" Polacy, którzy analizowali
rzeczywistość i stawiali pytania słyszeli m.in., że "podnoszą
rękę" na autorytety, a Polacy - patrioci słyszeli, że "z tym
patriotyzmem to trzeba uważać".

Według premiera Jarosława Kaczyńskiego, w ostatnich latach "dociekliwi" Polacy, którzy analizowali rzeczywistość i stawiali pytania słyszeli m.in., że "podnoszą rękę" na autorytety, a Polacy - patrioci słyszeli, że "z tym patriotyzmem to trzeba uważać".

Przemawiając na niedzielnej konwencji PiS, premier stawiał pytanie, co słyszał "bardzo dociekliwy Polak", który w ostatnich latach obserwował media, widział jak się zmieniają poglądy, "jak często mylą się autorytety, i pytał, jak to w jest z tymi autorytetami i czy można zadać pytanie, jakie jest relacja między ich poglądami a rzeczywistością".

W odpowiedzi - mówił premier - Polak taki słyszał, że "na świętości rękę podnosi", że "autorytety są wielkie i rozumne, a dyskusja nad nimi jest nieprzyzwoita, jest swego rodzaju moralnym skandalem".

J. Kaczyński stawiał też pytanie, co słyszał w ostatnich latach Polak-patriota.

Według niego, słyszał, że "z tym patriotyzmem to trzeba uważać, że grozi nacjonalizm, samego pojęcia +narodu+ w dobrym towarzystwie nie należy używać, że za Polskę trzeba się głównie wstydzić, bo fatalna jest historia Polski, bo nawet Powstanie Warszawskie wybuchło po to, żeby uratować tych Żydów, którzy się uratowali".

"Tu muszę przyznać, że autor tych wywodów przeprosił" - zaznaczył J. Kaczyński.

Według niego, w końcu zwykli Polacy "zapytali czyj w gruncie rzeczy jest ten kraj: ich, czy tych kilkunastu, czy kilkudziesięciu tysięcy przedstawicieli grup uprzywilejowanych".

"Powiedzieli: +dość tego+ i to było nasze zwycięstwo. Ale to zwycięstwo trzeba umocnić" - powiedział premier. (PAP)

mok/ par/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)