Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prof. Fuszara laureatką Wielkiej Nagrody V Kongresu Kobiet

0
Podziel się:

Prof. Małgorzata Fuszara, wiceprezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet,
znawczyni problematyki praw kobiet otrzymała w sobotę Wielką Nagrodę V Kongresu Kobiet. Taka
nagroda dodaje siły - mówiła prof. Fuszara odbierając wyróżnienie. Nagrodę Kongresu otrzymał także
ambasador Szwecji, Stefan Herrstrom.

Prof. Małgorzata Fuszara, wiceprezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet, znawczyni problematyki praw kobiet otrzymała w sobotę Wielką Nagrodę V Kongresu Kobiet. Taka nagroda dodaje siły - mówiła prof. Fuszara odbierając wyróżnienie. Nagrodę Kongresu otrzymał także ambasador Szwecji, Stefan Herrstrom.

Małgorzata Fuszara to m.in. profesor nauk humanistycznych, dyr. Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na UW, przewodnicząca komisji rektorskiej ds. przeciwdziałania dyskryminacji, kieruje Ośrodkiem Badań Społeczno-Prawnych nad Sytuacją Kobiet i Podyplomowymi Studiami nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci Gender Studies. Należy do Rady Programowej Kongresu Kobiet.

Prof. Fuszara jest autorką wielu prac badawczych na temat udziału kobiet w życiu społecznym i politycznym. Uczestniczyła w pracach komitetu, który przygotowywał obywatelski projekt ustawy wprowadzający parytety na listach wyborczych.

"Solidna, merytoryczna, rzeczowa, kompetentna" - komplementowała prof. Fuszarę Barbara Labuda, laureatka ubiegłorocznej nagrody Kongresu. Dodała, że jest to "bezcenna osoba, naukowczyni, prawniczka, socjolożka".

Prof. Fuszara odbierając nagrodę podkreślała, że jest bardzo wzruszona, a taka nagroda "dodaje siły i mocy" do dalszej pracy. "Jesteśmy razem" - zwróciła się do uczestniczek Kongresu, dodając, że jeśli nie można inaczej, to małymi krokami będą się poruszać naprzód.

W ubiegłych latach laureatkami Nagrody Specjalnej Kongresu Kobiet zostały Barbara Labuda, Olga Krzyżanowska, prof. Maria Janion i Henryka Krzywonos-Strycharska.

Drugą nagrodę Kongresu otrzymał w tym roku ambasador Szwecji Stefan Herrstrom za promowanie w Polsce równości i "szwedzkiego towaru eksportowego" - współczesnego ojcostwa.

Przedstawiając laureata Henryka Bochniarz podkreślała, że jest to niezwykle skromny i pracowity człowiek, wielce oddany "jednej istotnej cywilizacyjnie sprawie - współczesnemu ojcostwu". (PAP)

js/ akw/ par/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)