Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prof. Marcin Pałys nowym rektorem Uniwersytetu Warszawskiego

0
Podziel się:

Prof. Marcin Pałys, specjalista od chemii nieorganicznej i fizycznej,
został w środę nowym rektorem Uniwersytetu Warszawskiego. Pałys, wybrany na czteroletnią kadencję,
obejmie funkcję 1 września.

Prof. Marcin Pałys, specjalista od chemii nieorganicznej i fizycznej, został w środę nowym rektorem Uniwersytetu Warszawskiego. Pałys, wybrany na czteroletnią kadencję, obejmie funkcję 1 września.

Nowego rektora wyłoniła w środę grupa 309 elektorów, reprezentantów środowiska akademickiego UW - poinformowała PAP rzeczniczka uczelni Anna Korzekwa. Prof. Marcin Pałys zastąpi prof. Katarzynę Chałasińską-Macukow, która była rektorem od 2005 r.

Konkurentem Pałysa w wyborach był prof. Marek Wąsowicz. Ważne głosy oddało 304 elektorów, na zwycięzcę głosowało 209 elektorów.

Prof. dr hab. Marcin Pałys, dotychczasowy prorektor ds. rozwoju i polityki finansowej, specjalizuje się w chemii nieorganicznej i fizycznej, zajmuje się m.in. zastosowaniem metod sztucznej inteligencji w chemii. Był też prodziekanem Wydziału Chemii. Jest ekspertem w External Advisory Group, inicjatywy Komisji Europejskiej "FET Flagships" i członkiem International Society of Electrochemistry.

Pałys chce skupić się w nadchodzącej kadencji na utrzymywaniu wiodącej pozycji Uniwersytetu Warszawskiego wśród polskich uczelni i na osiąganiu przez UW coraz wyższej pozycji międzynarodowej. To "wymaga przede wszystkim skupienia się na nauczaniu na najwyższym poziomie, prowadzeniu ambitnych badań naukowych, inwestowaniu w ludzi oraz otwierania się na innowacje" - napisał rektor-elekt w swoim programie.

Pod koniec kadencji Pałysa, w 2016 r., przypadnie 200. rocznica założenia Uniwersytetu Warszawskiego.

9 maja na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentowani zostaną kandydaci na prorektorów i członków Senatu UW.(PAP)

mce/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)