Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd zajmie się m.in. projektem ustawy o fundacjach i Krajowym Rejestrem Karnym

0
Podziel się:

Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów
zajmie się m.in. projektem ustawy o fundacjach oraz nowelizacją
ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym.

Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się m.in. projektem ustawy o fundacjach oraz nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym.

Projekt zmiany ustawy przewiduje, że Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego będzie przekazywać organom centralnym państw Unii Europejskiej informacje o wyrokach skazujących obywateli tych państw.

Zmiany, przedłożone przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, zakładają, że Biuro będzie mogło występować do organów centralnych państw UE o nadesłanie informacji z rejestru prowadzonego przez to państwo, zgodnie z prawem krajowym. Chodzi o dane dotyczące osoby, jeżeli jest ona obywatelem lub rezydentem państwa UE, do którego zostało skierowane zapytanie.

Zgodnie z propozycją zmian, uszczegółowione mają być dane związane ze skazaniem, które są umieszczane w karcie rejestracyjnej, takie jak: orzeczone kary lub środki karne, wychowawcze i poprawcze, dozór kuratora, nałożone obowiązki oraz podstawa prawna ich orzeczenia.

Rząd zajmie się też projektem ustawy o fundacjach. W piątek "Rzeczpospolita" napisała, że Skarb Państwa chce mieć wpływ na obsadę władz fundacji powstałych dzięki publicznym pieniądzom. Według gazety chodzi o państwowe fundacje tworzono na początku lat 90., które w ciągu kilkunastu lat istnienia obracały wieloma miliardami złotych.

Rada Ministrów rozpatrzy także projekt nowelizacji prawa autorskiego i praw pokrewnych, a także projekt nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

Rząd wysłucha także informacji o realizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. (PAP)

ama/ mok/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)