Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SDP pyta premiera o media publiczne

0
Podziel się:

Co konkretnie zrobił lub zrobi w
najbliższym czasie rząd, aby zapewnić mediom publicznym podstawowe
warunki działania - niezależność finansową i programową - pyta
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w liście otwartym do premiera
Donalda Tuska.

Co konkretnie zrobił lub zrobi w najbliższym czasie rząd, aby zapewnić mediom publicznym podstawowe warunki działania - niezależność finansową i programową - pyta Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w liście otwartym do premiera Donalda Tuska.

"(...) Rok po objęciu steru rządów przez Platformę Obywatelską sytuacja mediów publicznych jest jeszcze gorsza niż w 2005 r. Systematyczny spadek płatności abonamentu grozi zapaścią finansową i postępującą komercjalizacją, szybkim upadkiem radiowych rozgłośni regionalnych" - napisało SDP.

Stowarzyszenie podkreśla, że "brak działań w tej kwestii może doprowadzić do upadku publicznych mediów" i przypomina słowa obecnego szefa gabinetu politycznego premiera Sławomira Nowaka wypowiedziane trzy lata temu na Konferencji Mediów Publicznych w Krakowie.

"Poseł opozycyjnej wówczas Platformy Obywatelskiej - Sławomir Nowak powiedział: +....media publiczne w Polsce są potrzebne. Pytanie, czy w takiej strukturze, jak ma to miejsce dzisiaj, przy tak wysokich kosztach funkcjonowania, zarządzania, organizacji, administracji, biurokracji. Polsce są potrzebne media publiczne, nie mamy zamiaru i nie będziemy prywatyzowali mediów publicznych+" - przypomina słowa Nowaka SDP.

Stowarzyszenie zapowiada jednocześnie, że 26 listopada odbędzie się konferencja współorganizowana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Porozumienie "Łazienki Królewskie" i Stowarzyszenie Wolnego Słowa pt. "Czyje media publiczne?".

"Uczestnicy konferencji powinni poznać odpowiedź rządu na postawione wyżej pytanie" - napisano w liście do premiera. (PAP)

js/ bno/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)