Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Siedmioro kandydatów na stanowisko dyrektora Instytutu Chopina

0
Podziel się:

Siedem ofert wpłynęło na konkurs na stanowisko dyrektora Narodowego
Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie. Pierwsze posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 14
marca. Konkurs zorganizowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Siedem ofert wpłynęło na konkurs na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie. Pierwsze posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 14 marca. Konkurs zorganizowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin zgłaszania wniosków minął 12 lutego.

W skład konkursowego jury, które wyłoni nowego szefa Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, weszło pięcioro przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dwoje przedstawicieli stowarzyszeń zawodowych lub twórczych. Resort kultury reprezentują: pianistka, pedagog, profesor Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Gdańsku Katarzyna Popowa-Zydroń; pianista, pedagog, profesor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina Piotr Paleczny; dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca Andrzej Kosowski; dyrektor generalny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wojciech Kwiatkowski; dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w resorcie Zenon Butkiewicz. Reprezentantami stowarzyszeń zawodowych lub twórczych są: prezes Związku Kompozytorów Polskich Jerzy Kornowicz oraz przedstawiciel Towarzystwa im. Fryderyka Chopina Andrzej Jasiński.

Koperty z aplikacjami zostaną otwarte przez komisję konkursową na pierwszym posiedzeniu, które odbędzie się 14 marca.

Obecnie obowiązki dyrektora Instytutu pełni Kazimierz Monkiewicz.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski zdecydował o rozpisaniu konkursu na dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina 7 grudnia 2011 r. Było to następstwem konfliktu pomiędzy Monkiewiczem a pomysłodawcą i dyrektorem międzynarodowego festiwalu muzycznego "Chopin i jego Europa" Stanisławem Leszczyńskim, który z tego powodu zrezygnował z funkcji zastępcy dyrektora Instytutu ds. edukacji muzycznej, nagrań i koncertów.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, powołany do życia w 2001 r. decyzją polskiego parlamentu, zajmuje się m.in. badaniami naukowymi oraz popularyzacją wiedzy o Fryderyku Chopinie i jego muzyce, organizowaniem koncertów i konkursów, współdziała z instytucjami i organizacjami chopinowskimi na całym świecie. (PAP)

mce/ agz/ hes/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)