Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Słupsk: Pikieta przeciwko tarczy antyrakietowej

0
Podziel się:

Kilkanaście osób protestowało w środę po
południu przed ratuszem w Słupsku (Pomorskie) przeciwko budowie w
Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Kilkanaście osób protestowało w środę po południu przed ratuszem w Słupsku (Pomorskie) przeciwko budowie w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Pikieta zorganizowana przez Inicjatywę Stop Wojnie zgromadziła głównie młodych ludzi. W rozmowach z licznie przybyłymi dziennikarzami manifestanci podkreślali, że są przeciwko budowie tarczy głównie ze względu na zagrożenie jakie obiekt będzie stwarzał dla miasta.

"Tarcza jest bombą ekologiczną. Sądzę, że wszystkie tereny wokół Słupska zostaną skarżone na bardzo długi czas" - uzasadniały swój sprzeciw wobec tarczy dwie nastolatki.

"Skoro oni (Amerykanie) nazywają nas przyjaciółmi i my (Polacy) nazywamy ich przyjaciółmi, dlaczego wciąż mamy wizy. Poza tym Amerykanie swoje tarcze umieszczają na terenach piaszczystych, na pustyniach, a u nas pozwalają, żeby była na terenach zabudowanych" - mówiły dziewczyny.

Radny miasta Bronisław Nowak nawoływał przez megafon w czasie pikiety Słupszczan, by wsparli rodząca się właśnie inicjatywę zbierania podpisów pod wnioskiem o narodowe referendum w sprawie tarczy antyrakietowej.

Nowak, który pracownikiem naukowym Akademii Pomorskiej w Słupsku i b. wojskowym pilotem, mówił, że "tarcza ograniczy rozwój miasta, powodując jedynie dyskomfort i strach wśród mieszkańców".

"Przez tarczę nie damy rady (miasto Słupsk) rozwijać się w kierunku wschodnim, od południa blokuje nas park krajobrazowy, od północy poligon morski. Jesteśmy skazani na to, żeby tu wegetować przez najbliższe lata" - mówił Nowak.

Pikieta miała spokojny przebieg. Z powodu ulewnego deszczu zakończyła się wcześniej niż przewidywali jej organizatorzy.

Tarcza antyrakietowa - 10 wyrzutni pocisków przechwytujących - ma być zbudowana na położonym 4 km w linii prostej od centrum Słupska dawnym wojskowym lotniku w Redzikowie. (PAP)

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)