Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SMS-y dla dziennikarzy o pracy prezydenta

0
Podziel się:

Od poniedziałku dziennikarze szybciej i
sprawniej dowiadują się o działaniach prezydenta Lecha
Kaczyńskiego. Kancelaria Prezydenta uruchomiła SMS-owy serwis dla
dziennikarzy. W innych krajach europejskich dziennikarze muszą
zaglądać na strony internetowe i na bieżąco przeglądać pocztę
elektroniczną.

Od poniedziałku dziennikarze szybciej i sprawniej dowiadują się o działaniach prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kancelaria Prezydenta uruchomiła SMS-owy serwis dla dziennikarzy. W innych krajach europejskich dziennikarze muszą zaglądać na strony internetowe i na bieżąco przeglądać pocztę elektroniczną.

W poniedziałek od rana dziennikarze otrzymywali SMS-owe wiadomości o godzinie przyjęcia rezygnacji premiera Kazimierza Marcinkiewicza, o planowanym na ten czas oświadczeniu prezydenta dla mediów oraz terminie wręczenia aktu desygnowania przez prezydenta Jarosława Kaczyńskiego na nowego premiera.

Jak powiedział PAP wicedyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Rosołowski, na liście odbiorców jest ok. 100 dziennikarzy oraz fotoreporterów z najważniejszych redakcji.

Oprócz SMS-ów Kancelaria Prezydenta informuje o bieżących wydarzeniach na stronie internetowej, a także wysyłając komunikaty pocztą elektroniczną.

Informacje o tym, co robił lub zamierza robić polski premier, przychodzą przede wszystkim pocztą elektroniczną. SMS-y do dziennikarzy rozsyłane są głównie z informacją o konferencjach prasowych. Podobny serwis SMS-owy dla dziennikarzy stosują także partie m.in. PiS, PO, SLD czy LPR.

U naszych europejskich sąsiadów dziennikarze, by dowiedzieć się o działaniach prezydenta czy szefa rządu, muszą przede wszystkim zaglądać na strony internetowe i przeglądać pocztę elektroniczną.

Stosunkowo najlepszy kontakt z członkami rządu mają dziennikarze we Włoszech. Poza informacjami na oficjalnych stronach internetowych wszyscy akredytowani przy włoskim Urzędzie Rady Ministrów mają do swojej dyspozycji salę prasową w Kancelarii Premiera. To właśnie tam największe agencje i dzienniki mają swoje biura i stałych korespondentów. To gwarantuje niemal bezpośredni kontakt z ministrami.

W Kancelarii Prezydenta Włoch nie ma sali prasowej dla dziennikarzy, z biurem prasowym Kwirynału kontaktują się więc telefonicznie, dopytując o szczegóły informacji, które znajdują się na stronie internetowej.

Serwis prasowy Komisji Europejskiej komunikuje się z akredytowanymi w Brukseli dziennikarzami przede wszystkim za pośrednictwem maili. Jak informują korespondenci PAP, dziennie otrzymują ich przynajmniej kilkanaście. Gdy jednak jakaś konferencja prasowa zwołana zostaje nieoczekiwanie, wówczas dziennikarze informowani są dodatkowo telefonicznie.

Za pośrednictwem internetu z dziennikarzami kontaktują się też pozostałe instytucje jak Parlament Europejski i Rada UE.

Także na Litwie nie ma praktyki informowania dziennikarzy za pośrednictwem SMS-ów. Biura prasowe instytucji państwowych przesyłają informacje mailem. Można je też uzyskać na stronach internetowych urzędów.

Podobnie jest w Niemczech, gdzie podstawowym źródłem informacji dla dziennikarzy są oficjalne strony internetowe. Dodatkowo korespondenci u naszych sąsiadów za Odrą mogą zamówić informacje o działaniach prezydenta i rządu, które przychodzić będą mailem.(PAP)

kg/ icz/ kot/ sw/ aki/ lep/ kaj/ par/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)