Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Solidarność" przeciwko likwidacji abonamentu rtv

0
Podziel się:

Rada Sekretariatu Kultury i Środków Przekazu
NSZZ "Solidarność" wyraziła dezaprobatę wobec działań koalicji PO
i PSL w sprawie likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Rada Sekretariatu Kultury i Środków Przekazu NSZZ "Solidarność" wyraziła dezaprobatę wobec działań koalicji PO i PSL w sprawie likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego.

"Epatowanie polskiego społeczeństwa informacjami o nieodległej likwidacji abonamentu RiTV spowodowało już gwałtowny spadek kwot wpłacanych przez abonentów co w konsekwencji doprowadzi do upadku radiofonii publicznej i drastycznego pogorszenia wyników finansowych telewizji publicznej" - oświadczyła Rada w komunikacie przekazanym PAP.

"Dostrzegamy zagrożenie dla dalszego istnienia oddziałów terenowych TVP, jak też dla dalszego funkcjonowania takich instytucji jak: TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Białoruś, TVP Historia" - podkreślono.

"Przypominamy, że wpływy z abonamentu stanowią ok. 80-90 proc. przychodów radia publicznego i gwałtowny spadek wpływów abonamentowych spowoduje praktyczną likwidację radiofonii publicznej. Uważamy, że szermowanie argumentami odpolitycznienia mediów publicznych jest zasłoną dymną i próbą przykrycia faktycznych intencji przejęcia kontroli nad mediami publicznymi przez obecną koalicję rządową" - napisano.

Według "Solidarności", "potwierdzeniem tej tezy są próby zastąpienia abonamentu przez bliżej nie zdefiniowane dotacje Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy też tajemniczy Fundusz Misji Publicznej".

"Uważamy, że obecna koalicja rządowa powinna zająć się poprawieniem ściągalności abonamentu od osób prawnych i stworzeniem ustawowych form oceny mediów publicznych, a nie usiłowaniem wzmocnienia mediów komercyjnych i marginalizowaniem mediów publicznych" - napisano w oświadczeniu, podpisanym przez przewodniczącego Rady Sekretariatu Jarosława Najmołę. (PAP)

js/ bno/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)