Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spodek i Manufaktura - na spotkania za polskiej prezydencji w UE

0
Podziel się:

Tereny międzynarodowych Targów Poznańskich, katowicki Spodek, Dwór Artusa w
Gdańsku oraz łódzkie Centrum Kulturalno-Rozrywkowe Manufaktura - to niektóre miejsca proponowane
przez polskie miasta, w których mogłyby odbywać się międzynarodowe spotkania w czasie przewodnictwa
Polski w Unii Europejskiej.

Tereny międzynarodowych Targów Poznańskich, katowicki Spodek, Dwór Artusa w Gdańsku oraz łódzkie Centrum Kulturalno-Rozrywkowe Manufaktura - to niektóre miejsca proponowane przez polskie miasta, w których mogłyby odbywać się międzynarodowe spotkania w czasie przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej.

Polska obejmie półroczną prezydencję w Unii Europejskiej w lipcu 2011 r.

Rada Ministrów podjęła w ub. tygodniu decyzję w sprawie miast, które będą gościć unijnych polityków i urzędników na spotkaniach w czasie polskiej prezydencji. Są to: Warszawa, Gdańsk, Sopot, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Toruń z Bydgoszczą oraz Wrocław.

PAP ustaliła, w jakich reprezentacyjnych obiektach w tych miejscowościach mogłyby się odbywać unijne spotkania.

We Wrocławiu miejscem spotkań może być Hala Stulecia, która przeszła wstępną kwalifikację komisji międzyresortowej.

Wśród miejsc zaproponowanych na spotkania przez Poznań są tereny międzynarodowych Targów Poznańskich i kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a także Muzeum Narodowe, Pałac Działyński, Centrum Kultury Zamek oraz Pałac Górków, który jest siedzibą Muzeum Archeologicznego.

Katowicki Spodek - to jedno z miejsc w województwie śląskim, gdzie podczas polskiej prezydencji mogłyby się odbywać międzynarodowe spotkania.

Dwa pomorskie miasta - Gdańsk i Sopot - mają gościć za dwa lata unijnych polityków. Gdańsk na spotkania chciałby wykorzystać: Dom Muzyka Akademii Muzycznej, Centrum Muzeum Morskie, Polską Filharmonię Bałtycką, Ratusz Głównego Miasta i Dwór Artusa. W Sopocie miejscem spotkań mogłoby być Nowe Centrum Haffnera.

W Krakowie spotkania mogłyby się odbywać m.in.: w Audytorium Maksimum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Hotelu Sheraton oraz zabytkowym Pałacu Erazma Ciołka.

Ratusz Staromiejski i Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" - to obiekty zaproponowane przez władze Torunia na miejsca unijnych spotkań.

W Podkarpackiem unijnych polityków przyjmować chce Łańcut i Rzeszów. Jednym z możliwych miejsc spotkań mógłby być zamek w Łańcucie. Pobliski Rzeszów byłby zapleczem organizacyjno-logistycznym.

Łódź na miejsca, które mogłyby gościć unijnych polityków i urzędników, wytypowała Centrum Kulturalno-Rozrywkowe Manufaktura wraz z hotelem Anders, a także nową siedzibę muzeum Sztuki "ms2" i halę sportowo-widowiskową Arena Łódź.

Ani w urzędzie wojewódzkim w Warszawie, ani w stołecznym ratuszu PAP nie uzyskała informacji na temat obiektów rekomendowanych do organizacji spotkań unijnych polityków w Warszawie.(PAP)

mzk/ agy/ szu/ la/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)