Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szpital w Tarnowie pomoże misji w Afryce

0
Podziel się:

30 łóżek ze Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie trafi do
szpitala katolickiej misji w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej.

Szpital w Tarnowie pomoże misji w Afryce
(thelinke/iStockphoto)

30 łóżek ze Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie trafi do szpitala katolickiej misji w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej.

Inicjatywa przekazania łóżek do placówki, w której leczeni są najbiedniejsi mieszkańcy Afryki, zrodziła się w tarnowskim szpitalu już po raz drugi. Dwa lata temu część wycofanych z sal łóżek także trafiła do szpitala w Bagandou. Większość z kilkuset diagnozowanych tam co miesiąc osób wymaga hospitalizacji.

_ - Prawo nie pozwala nam na przekazanie łóżek za darmo. Personel szpitala po prostu je wykupił i podaruje Afrykańczykom. Cieszę się, że nasi pracownicy wykazali się wrażliwością i chęcią pomocy najuboższym, którzy żyją w bardzo prymitywnych warunkach _ - podkreśla dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza Anna Czech.

Łóżka, które trafią do afrykańskiej dżungli, poddane zostały modernizacji i mogą być używane jeszcze przez kilka lat.

Katolicka misja znajduje się w Bagandou na południu Republiki Środkowoafrykańskiej. Na jej terenie diecezja tarnowska, za pieniądze zebrane przez kolędników misyjnych, wybudowała szpital. W placówce pracują lekarze i pielęgniarki z Polski, dyrektorem jest pochodząca z diecezji tarnowskiej Elżbieta Wryk.

Łóżka z tarnowskiego szpitala zostały już zabrane. W pierwszych tygodniach września zostaną zapakowane w kontener z pozostałymi rzeczami, które trafią do Bagandou: odzieżą, przyborami szkolnymi, sprzętem medycznym i środkami opatrunkowymi. Przybory szkolne zostały zebrane w diecezji tarnowskiej, a do pomocy afrykańskiemu szpitalowi włączyły się także: Szpital Specjalistyczny im. Szczeklika w Tarnowie i Szpital Powiatowy w Mielcu. Do misji katolickiej podarowane rzeczy dotrą przed świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Szpitale zaczynają rezygnować z ubezpieczeń Dwa opolskie szpitale ubezpieczone od zdarzeń medycznych - centrum rehabilitacji w Korfantowie oraz szpital w Kluczborku.
Ze szpitala wyszli pacjenci, weszli komornicy Pacjentki z oddziału położniczego wraz z noworodkami jako ostatnie opuściły Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 1 w Tychach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)