Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Robert Kędzierski
|

Klamka zapadła. Znany bank wraca do pomysłu sprzedaży części polskiego biznesu

11
Podziel się:

Citi wznowiło proces sprzedaży biznesu detalicznego w Polsce - oświadczyła prezes Banku Handlowego Elżbieta Czetwertyńska. Oznacza to, że plan ogłoszony pierwotnie w 2021 roku może w końcu zostać zrealizowany. Amerykanie chcą opuścić nie tylko Polskę.

Klamka zapadła. Znany bank wraca do pomysłu sprzedaży części polskiego biznesu
Znany amerykański bank sprzedaje część detaliczną biznesu w Polsce (Licencjodawca, Citi Handlowy)

Biznes detaliczny Banku Handlowego jednak na sprzedaż. Rozmowy z inwestorami zainteresowanymi biznesem detalicznym Citi w Polsce mogą rozpocząć się w najbliższych miesiącach - poinformowała prezes Banku Handlowego Elżbieta Czetwertyńska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Decyzja RPP. Sygnał do zmiany trendu? "Jesteśmy niewolnikami decyzji o obniżkach stóp"

Amerykanie mogą sprzedać część swojego biznesu

Deklaracja, którą złożyła podczas telekonferencji Czetwertyńska jest jednoznaczna. "Citi wznowiło proces sprzedaży biznesu detalicznego w Polsce" - stwierdziła

Citigroup, większościowy akcjonariusz Handlowego, już w 2021 roku poinformował, że zamierza wyjść z segmentu detalicznego na kilkunastu rynkach, w tym w Polsce. Jeden z najbardziej znanych banków w Polsce postanowił odpuścić segment detaliczny nie tylko w Polsce. Łącznie chce sprzedać swoje biznesu w 13 krajach. Na liście znalazły się Australia, Chiny, Indie, Indonezja, Kora, Malezja, Filipiny, Taiwan, Tajlandia, Wietnam, Bahrajn, Rosja oraz Polska.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 roku.

Plany zawieszone na rok

Zakup polskiego biznesu detalicznego Citi mógłby być łakomym kąskiem dla innych banków. "Rzeczpospolita" opisywała, że z uwagi na stosunkowo niewielką skalę działalności w Polsce proces sprzedaży może być utrudniony. Pragnący zachować anonimowość rozmówca gazety zwrócił uwagę na to, że skala trudności – procedury, koszty, czas, jaki muszą na projekt poświęcić zatrudniani przez nabywcę specjaliści – są takie same w przypadku dużego, jak i małego banku.

W 2022 roku plan sprzedaży banku kontrolowanego przez Citi został wstrzymany "z uwagi na sytuację geopolityczną". W maju tego roku prezes Banku Handlowego Elżbieta Czetwertyńska deklarowała, że plan wyjścia z Polski "pozostaje aktualny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Układanie ukł...
2 miesiące temu
Kiedy w końcu sprzedadzą ten detal ?????????
sqwdesw
3 miesiące temu
ja mam citi i nawet zadowolony jestem. NA starych zasadach, wszystkie bankomaty gratis, wplaty i wyplaty bez względu na kwitę tez nie biora oplat
hehe
3 miesiące temu
skarbówka będzie sprawdzać sprzedających na allegro i zolando a także e obuwie swiss tak pisza
...
5 miesięcy temu
z Mojego doświadczenia z bankami najlepsze banki w Europie według mnie i tylko mnie. bank ING,Santander,PKO BP, Millenium,MBank nie zawiodły mnie ani razu. jeśli chodzi o obsługę ING ,PKO najlepsze! w tym CItybanku nie mam konta więc nie mam zdania.
Policjant
7 miesięcy temu
Zadna sprzedaz jak zwykle to to samo co z duzymi marketami przez 5 lat bez podatku i wchodzi nastepny teraz bedzie 5 lat okradania Polakow i wchodzi nastepny gdy Polacy sie kapna Sady dojda prawdy zlodzieja juz nie bedzie