Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawdopodobnie zmianie ulegną połączenia banków spółdzielczych

0
Podziel się:

Skutkiem konsolidacji banków regionalnych będą inne niż się tego spodziewano połączenia. Powstała grupa „G2” jest jak na razie pewna . Dwie pozostałe grupy spółdzielcze tzn.:
BGŻ i tzw. „G6” stoją pod znakiem zapytania

Skutkiem konsolidacji banków regionalnych będą inne niż się tego spodziewano połączenia. Powstała grupa „G2” jest jak na razie pewna . Dwie pozostałe grupy spółdzielcze tzn.: BGŻ i tzw. „G6” stoją pod znakiem zapytania.

W wyniku konsolidacji banków można było się spodziewać powstania trzech grup. Tworzona grupa przez BGŻ to Dolnośląski Bank Regionalny (DBR) razem z Mazowieckim Bankiem Regionalnym (MBR) i Pomorsko-Kujawskim Bankiem Regionalnym (PKBR).

„G2”, to jest – Gospodarczy Bank Wielkopolski (GBW) z Bałtyckim Bankiem Regionalnym (BBR).

„G6”, czyli Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni (GBPZ) z Rzeszowskim Bankiem Regionalnym (RBR), Lubelskim Bankiem Regionalnym (LBR), Małopolskim Bankiem Regionalnym (MBR), Bankiem Unii Gospodarczej (BUG) i Warmińsko-Mazurskim Bankiem Regionalnym (WMBR).

W jednoczącej się grupie „G6”, MBR nie otrzymał 3/4 głosów za połączeniem się z GBPZ. Także na zgromadzeniu WMBR fuzja z GBPZ nie uzyskała większości głosów poparcia. Bank ten negocjuje także połączenie z BGŻ, jednak nie wydaje się aby i w tym przypadku coś uległo zmianie.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Banku Unii Gospodarczej przełożyło głosowanie nad uchwałą o połączeniu się z GBPZ na 27 lipca. Istnieją obawy o odrzuceniu tej uchwały, ponieważ akcjonariusze BUG są niezadowoleni z wymiany akcji.

Tak więc obserwujemy duże problemy przy tworzeniu się „G6”.Komisja Nadzoru Bankowego podjęła decyzję, iż fuzja banków dojdzie do skutku jeżeli z GBPZ połączą się co najmniej 3 banki.

Akcjonariusze DBR do tej pory chcieli połączenia z BGŻ, pod warunkiem uzyskania przez niego uprawnień banku zrzeszającego. Jeśli do końca lipca ich nie nabędzie DBR rozpocznie negocjacje o połączeniu z Małopolskim Bankiem Regionalnym lub z GBW, ewentualnie z GBPZ. Komisja Nadzoru Bankowego jak dotychczas nie zaakceptowała umowy zrzeszeniowej przekazanej przez BGŻ 1 lutego br. Dlatego poparcie zrzeszenia się z BGŻ z dnia na dzień spada

Jeszcze może minąć sporo czasu ,aby oprócz istniejącej formalnie „G2”, powstała inna grupa jednocząca kilka banków spółdzielczych jednocześnie.

wiadomości
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)