Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prywatyzacja PKO BP - nadal bez doradcy

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa unieważniło przetarg na doradcę prywatyzacji PKO BP, gdyż wykluczyło wspólną ofertę BDM PKO BP i CSFB, w związku z czym pozostała tylko jedna oferta

Ministerstwo Skarbu Państwa unieważniło przetarg na doradcę prywatyzacji PKO BP, gdyż wykluczyło wspólną ofertę BDM PKO BP i CSFB, w związku z czym pozostała tylko jedna oferta - poinformowało ministerstwo w piątkowym komunikacie.

"Oferta złożona przez wykluczonych PKO BP i Credit Suisse First Boston występujących wspólnie, nie mogła zostać rozpatrzona. W rezultacie, przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało unieważnione z powodu złożenia mniej niż dwóch ofert nie podlegających odrzuceniu" - napisało MSP w komunikacie.

Na początku maja Ministerstwo Skarbu Państwa dostało dwie oferty na doradzanie przy prywatyzacji PKO BP. Oferty zostały złożone przez Credit Suisse First Boston wraz z BDM (Bankowy Dom Maklerski) PKO BP oraz Citigroup Global Markets Polska z Domem Maklerskim Banku Handlowego.

"Podstawę wykluczenia stanowiło przekroczenie przez Jana Kuźmę oraz Marka Leciejewskiego zakresu udzielonych im pełnomocnictw do reprezentowania i składania oświadczeń woli w sprawach związanych z działalnością Bankowego Domu Maklerskiego, a nie z działalnością PKO BP" - dodało ministerstwo w uzasadnieniu decyzji.

O możliwości unieważnienia przetargu na wybór doradcy przy prywatyzacji PKO BP mówił już w czwartek minister SP Piotr Czyżewski, co było zgodne z wcześniejszymi informacjami uzyskanymi przez PAP.

Według zapowiedzi MSP, ministerstwo w tym roku nie zdąży sprywatyzować banku PKO BP i termin prywatyzacji zostanie przesunięty na I lub II kwartał 2004 roku z wcześniej planowanego przełomu 2003/04.

MSP planuje sprzedaż w ofercie publicznej do 30 proc. największego polskiego banku detalicznego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)