Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Azor bez podatku

0
Podziel się:

Zniknąć ma podatek od posiadania psów. W niejednej gminie koszty jego poboru przekraczały faktyczne wpływy. Jednocześnie, ponieważ był on zapisany w ustawie jako obligatoryjny, gminy nie miały możliwości zwolnić z obowiązku jego opłacania wszystkich posiadaczy czworonogów.

*Zniknąć ma podatek od posiadania psów. W niejednej gminie koszty jego poboru przekraczały faktyczne wpływy. Jednocześnie, ponieważ był on zapisany w ustawie jako obligatoryjny, gminy nie miały możliwości zwolnić z obowiązku jego opłacania wszystkich posiadaczy czworonogów. *

Radziły sobie więc najczęściej w ten sposób, że ustalały śmiesznie niskie stawki - przykładowo 1 złoty rocznie i rezygnując z jego ściągania.
Oczywiście, nie należy przypuszczać, by Ministerstwo Finansów zupełnie zrezygnowało z około 15 milionów wpływów, jakie w ubiegłym roku wpłacono za psy do gminnych kas. Zamiast podatku będziemy więc mieli określaną przez gminę "opłatę porządkową".

W związku z tym, że każda gmina ustalać ją ma we własnym zakresie, wprowadzając przy tym określone zwolnienia, zlikwidowane zostaną obowiązujące obecnie zwolnienia przedmiotowe.

Miejmy nadzieję, że rady gmin ustalając katalog zwolnień od nowych opłat utrzymają zwolnienia przysługujące do tej pory.

| ZWOLNIENIE OD "PSIEGO PODATKU" OBECNIE PRZYSŁUGUJE: |
| --- |
| - z tytułu posiadania psów będących pomocą dla osób kalekich (niewidomych, głuchoniemych, niedołężnych), -od osób w wieku powyżej 65 lat prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe – od jednego psa, -z tytułu posiadania psów utrzymywanych w celu pilnowania gospodarstw rolnych – po dwa na każde gospodarstwo, -psy zostały przyjęte ze schroniska dla bezdomnych zwierząt, przy czym fakt ten należy udokumentować umową adopcyjną |

wiadomości
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)