Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowy fundusz DWS - Pieniężny PLUS

0
Podziel się:

Jest to trzeci fundusz rynku pieniężnego zarządzany przez DWS Polska. Od swoich poprzedników odróżnia się strukturą opłat, która w tym przypadku jest oparta na wynikach inwestycyjnych osiąganych przez fundusz na rzecz swoich uczestników.

W dniu wczorajszym została uruchomiona sprzedaż jednostek uczestnictwa DWS Polska Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Rynku Pieniężnego PLUS.

Jest to trzeci fundusz rynku pieniężnego zarządzany przez DWS Polska. Od swoich poprzedników odróżnia się strukturą opłat, która w tym przypadku jest oparta na wynikach inwestycyjnych osiąganych przez fundusz na rzecz swoich uczestników. Jest to drugi tego typu fundusz na rynku (jako pierwszy, takie wynagrodzenie zaczął pobierać DWS Polska FIO Akcji PLUS - powstały w wyniku przekształcenia DWS Polska FIO Prywatyzacji).

Obecnie DWS Polska zarządza ośmioma otwartymi funduszami inwestycyjnymi.

Fundusz Inwestycyjny Otwarty Rynku Pieniężnego PLUS:

Fundusz jest funduszem inwestycyjnym otwartym utworzonym na podstawie zezwolenia Komisji z dnia 21 czerwca 2000 roku. Fundusz został wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych w dniu 24 sierpnia 2000 roku, pod poz. RFj 75.

Celem inwestycyjnym Funduszu jest wzrost wartości Aktywów Funduszu w wyniku wzrostu wartości lokat, realizowany poprzez ich aktywne lokowanie głównie w instrumenty finansowe rynku pieniężnego, których termin zapadalności lub okres odsetkowy nie przekracza jednego roku, charakteryzujące się dodatkowo niskim poziomem ryzyka.

Podstawowe cechy FIO Rynku Pieniężnego PLUS:

- Wynagrodzenie stałe - pobierane jest w wysokości nie większej niż 1% średniej rocznej Wartości Aktywów Netto Funduszu.
- Wynagrodzenie zmienne pobierane jest w wysokości nie większej niż 33 % zysków osiągniętych przez fundusz ponad określoną wartość (benchmark), którą stanowi wartość 3 miesięcznego WIBID-u (Warsaw Interbank Bid Rate) pomniejszona o stopę rezerwy obowiązkowej.
- Opłata dystrybucyjna nie może być wyższa, niż 0,5% średniej Wartości Aktywów Netto w skali roku

Oprócz Wynagrodzenia, Fundusz pokrywa z własnych środków koszty i wydatki związane z prowadzoną działalnością:

- prowizje i opłaty za przechowywanie papierów wartościowych oraz prowadzenie rachunków bankowych;
- prowizje i inne opłaty związane z transakcjami kupna i sprzedaży papierów wartościowych i praw majątkowych;
- podatki i inne opłaty wymagane przez organy państwowe i samorządowe,

- Opłata manipulacyjna: Fundusz jest funduszem typu no-load, nie pobiera opłaty manipulacyjnej.

- Minimalna Wpłata Początkowa do Funduszu wynosi 50.000 PLN, a każda następna wpłata nie może być niższa niż 5.000 PLN.

- Uczestnikami funduszu mogą być osoby fizyczne i prawne.

- Zarządzający funduszem: Tomasz Bartmiński:

Tomasz Bartmiński - doradca inwestycyjny, licencja nr 164 i makler papierów wartościowych, licencja nr 860. Licencję maklera posiada od 1994 roku, doradcy od 2000 roku. Absolwent wydziału ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1995-1997 pracował w Banku Handlowym w Warszawie S.A. Oddział w Lublinie jako analityk na Samodzielnym Stanowisku Oceny Ryzyka oraz jako inspektor w Wydziale Kredytów i Gwarancji. Od 1997 zatrudniony w TFI Skarbiec początkowo w charakterze analityka, a następnie na stanowisku Młodszego Zarządzającego Funduszem. Był m.in. osobą współodpowiedzialną za zarządzanie pierwszym w Polsce zamkniętym funduszem inwestycyjnym ZFI SEZAM. Od kwietnia 2000 jest pracownikiem DWS Polska TFI S.A.

fundusze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)