Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Skarbiec - Kasa 2 nadal z korzyścią podatkową

0
Podziel się:

TFI SKARBIEC uzyskało zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na przekształcenie funduszu dywidendowego Skarbiec-Kasa 2.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SKARBIEC uzyskało zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na przekształcenie funduszu dywidendowego Skarbiec-Kasa 2. Najważniejsza zmiana polega na ograniczeniu czasu trwania funduszu - do listopada tego roku. Fundusz nadal będzie przeznaczony wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych.

'Zdecydowaliśmy się na przekształcenie Skarbca-Kasy 2 w tak zwany fundusz terminowy, ponieważ z końcem ubiegłego roku skończyły się koncesje podatkowe związane z inwestycjami w fundusze dywidendowe. Do nabywania jednostek uczestnictwa przekształconego funduszu w dalszym ciągu uprawnione będą wyłącznie osoby prawne, którym - według posiadanych przez nas opinii - inwestycja w fundusz umożliwi zapłacenie 15% podatku od przyrostu wartości inwestycji' - powiedział Andrzej Dorosz, prezes zarządu TFI Skarbiec SA.

Podatek dochodowy, jaki muszą od zysku zapłacić osoby prawne (np. inwestując samodzielnie w papiery wartościowe) wynosi w tym roku 28%, a zatem inwestycja w fundusz nadal wiązać się będzie z korzyścią podatkową. Zgodnie ze statutem fundusz zostanie zlikwidowany w listopadzie tego roku.

Istniejący od sierpnia ubiegłego roku fundusz Skarbiec-Kasa 2 jest funduszem rynku pieniężnego, inwestującym w dłużne papiery wartościowe i wierzytelności pieniężne o terminie wymagalności nie dłuższym niż rok. Modelowy portfel inwestycyjny składa się w 70% z bonów i obligacji Skarbu Państwa o terminie wykupu rok i krótszym oraz w 30% z papierów komercyjnych o najwyższych ocenach klasyfikacyjnych (ratingach) o terminie wykupu rok i krótszym. Liczona w skali roku rentowność funduszu wyniosła od początku roku 19,9%.

Wartość jednostki uczestnictwa Skarbca-Kasy 2 jest stała i wynosi 1 zł. Minimalna pierwsza wpłata do funduszu to 100 tys. złotych, zaś każda następna - 10 tys. złotych. Fundusz nie pobiera opłaty manipulacyjnej (tzw. front load), co poprawia jego rentowność.

fundusze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)