Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcjonariusze Mercator Medical chcą sprzedać do 508 tys. akcji w ramach ABB

3
Podziel się:

Warszawa, 08.12.2020 (ISBnews) - Akcjonariusze Mercator Medical - Wiesław Żyznowskii, Urszula Żyznowska oraz spółka Anabaza Ltd. rozpoczęli proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) na nie więcej niż 508 000 akcji spółki, podał Mercator. 

Akcjonariusze Mercator Medical chcą sprzedać do 508 tys. akcji w ramach ABB

"Zgodnie z przekazaną informacją, w dniu 8 grudnia 2020 r. Ipopema Securities S.A. z siedzibą w Warszawie (menedżer), działając na zlecenie pani Urszuli Żyznowskiej oraz spółki Anabaza Ltd. (sprzedający) rozpocznie proces ABB na oferowane przez sprzedających do sprzedaży akcje emitenta w następującej liczbie:

- Anabaza Ltd. z siedzibą w Nikozji, Cypr: nie więcej 500 000 akcji,

- pani Urszula Żyznowska: nie więcej niż 8 000 akcji,

tj. ogółem nie więcej niż 508 000 akcji spółki, stanowiących 4,79 % w kapitale zakładowym spółki, uprawniających do 3,45 % w ogólnej liczbie głosów w spółce (akcje sprzedawane)" - czytamy w komunikacie.

Oferta akcji sprzedawanych jest kierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych oraz inwestorów, którzy nabywają papiery wartościowe o łącznej wartości co najmniej 100 000 euro na inwestora dla każdej osobnej oferty, podano także.

Głównym akcjonariuszem Mercator Medical jest spółka Anabaza Ltd, która posiada 60,12% udziałów w kapitale zakładowym i 71,26% udziałów w ogólnej liczbie głosów. 100% udziałów Anabaza Ltd. należy do Wiesława Żyznowskiego. Łącznie Wiesław Żyznowski posiada bezpośrednio i pośrednio akcje stanowiące ogółem 66,16% w kapitału zakładowego spółki zapewniające ogółem 75,61% w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu, wynika z informacji na stronie internetowej Mercator Medical.

Gupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540 mln zł w 2019 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Piotr
3 lata temu
Żaden zakład do nich nie należy tylko mają udziały. Takich fabryk budują się obecnie setki. Za chwilę podaż przewyższy popyt i ceny wrócą do normalności. Ostatni moment wysokich notowań !
KrisP
3 lata temu
Jeszcze „lock up” do tego !!!
Nowak
3 lata temu
Super info