Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty objęcia udziałów w koncesjach w Norwegii

2
Podziel się:

Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNiG Upstream Norway - spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, podał resort.

Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty objęcia udziałów w koncesjach w Norwegii

Zgodnie z podziałem zaproponowanym przez ministerstwo, Lotos Exploration and Production Norge może otrzymać udział w 3 koncesjach:

- 20% udziału w koncesji PL 1091 w bloku 15/5,6,8 (operatorem koncesji ma być Lundin Energy),

- 50% udziału w koncesji PL 1098 w bloku 25/2,5 (operatorem koncesji ma być Sval Energi),

- 30% udziału w koncesji PL 1099 w blokach 25/3, 26/1, 30/12, 31/10 (operatorem koncesji ma być Aker BP).

Z kolei PGNiG Upstream Norway otrzymało ofertę objęcia udziałów w 4 koncesjach:

- 22,2% udziału w koncesji PL 146 B w bloku 2/4 (operatorem koncesji ma być Aker BP),

- 22% udziału w koncesji PL 1088 w blokach 1/3,6, 2/1,4 (operatorem koncesji ma być Aker BP),

- 30% udziału w koncesji PL 1123 w bloku 6507/4,5 (operatorem koncesji ma być ConocoPhillips),

- 11,9175% udziału w koncesji PL 1124 w bloku 6507/1,2,5 (operatorem koncesji ma być Aker BP).

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Damian
3 lata temu
No i co z tego, jak przez podatki (socjalizm) mamy drogie paliwo? Podnieca Was info, ze biedronka wybudowała nowe centrum dystrybucji? W socjalizmie każą nam się podniecać, ze firma państwowa i jak coś zrobiła to jest wspólny sukces. Ale ja co najwyżej pokryje jej straty w podatkach, czemu skoro jest tez niby moja to nie dostaje co roku 1/38000000 czesci zysku z takich firm? Czemu Państwo na koniec roku nie dziękuje mi i nie przesyła zestawienia na co poszły moje podatki? Tylko to ja muszę się spowiadać ze udało mi się przeżyć? Kto komu tutaj służy? Ja jestem dla Państwa czy Państwo dla mnie? Nienawidzę tego ustroju niewolniczego...
Alpejczyk
3 lata temu
Dlaczego sami Norwedzy zu tego nie korzystaja. Przeciez nie mozna ich posadzac o brak kapitalu na takie ryzyko. Czy szukaja frajerow? Dlaczego z tego nie korzystaja inne kraje takie jak Niemcy, Holandia?