Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Giełdowy tydzień nieznacznie na minusie

0
Podziel się:

Miniony tydzień zakończył się nieznacznym spadkiem indeksów, czemu towarzyszyła znacznie mniejsza aktywność inwestorów mierzona obrotami na poszczególnych sesjach. Prawdopodobnie takie zachowanie wynikało z mniejszej aktywności inwestorów zagranicznych, bowiem szczególnie duże spółki zachowywały się w sposób bardzo stonowany.

Miniony tydzień zakończył się nieznacznym spadkiem indeksów, czemu towarzyszyła znacznie mniejsza aktywność inwestorów mierzona obrotami na poszczególnych sesjach. Prawdopodobnie takie zachowanie wynikało z mniejszej aktywności inwestorów zagranicznych, bowiem szczególnie duże spółki zachowywały się w sposób bardzo stonowany. Z istotnych czynników, które miały wpływ na kształtowanie się nastrojów miały przede wszystkim spadki na giełdach globalnych ze szczególnym naciskiem na węgierski BUX.

Pozytywne wrażenie pozostawiły walory KGHM, Computerlandu oraz TVN. Wzrost miedziowego kombinatu miał podłoże w utrzymującej się hossie na rynku miedzi, która ustanawia kolejne rekordy na poszczególnych giełdach. W ślad za tym podążają pozytywne rekomendacje liczących się globalnych banków inwestycyjnych, które podnoszą wycenę akcji spółki. Z poprawy sytuacji na rynku ropy nie skorzystały natomiast spółki związane z tym sektorem, co w moim odczuciu jest sporym zaskoczeniem. Pozostaje jedynie mieć nadzieje, iż podobnie jak w kształtowania się szczytu nastąpi kilkudniowe opóźnienie i na kolejnych sesjach spółki te będą się zachowywały znacznie lepiej. Pod presja sprzedających w dalszym ciągu znajdowały się akcje dużych banków ze szczególnym naciskiem na PKO BP oraz Pekao S.A.

Tradycyjnie mniejsza zmienność na największych spółkach spowodowała wzmożone zainteresowanie akcjami mniejszych spółek. W tym gronie wyróżniały się walory Sanwilu, gdzie do dużych zakupów przyczyniła się informacja o możliwym zaangażowaniu kapitałowym irlandzkiego kontrahenta spółki. Ponadto zainteresowaniem cieszyły się walory Alchemii, Capitala oraz Lubawy. Negatywnie natomiast wyróżniły się walory Swarzędza, co wynikało z wprowadzenia do obrotu giełdowego akcji nowej emisji.

Miniony tydzień pozostawia mieszane odczucia, bowiem po lekturze raportów dotyczących napływu środków do funduszy inwestycyjnych można było oczekiwać na znacznie lepsze zachowanie cen. Niepokoi w dalszym ciągu zachowanie największych spółek (TP S.A., PKN PKO), które mają spory udział w indeksach, jak również znaczący dystans do szczytów z przełomu września i października br.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)