Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Indeksy ponownie na minusie

0
Podziel się:

Poniedziałek skończył się kolejnymi spadkami cen akcji. WIG20 zniżkował o 1,8 % do poziomu 1401,4. Rynek słabnie po tym jak nie powiodła się próba pokonania ostatniego maksimum i ataku na poziom 1500 pkt.

Negatywny wydźwięk takiego sygnału skutecznie zniechęca stronę popytową do bardziej aktywnych działań. Z drugiej strony z szeregu byków wyłamują się coraz to nowe jednostki, które zasilają podaż.

Na razie jednak należy stwierdzić że podaż za wyjątkiem sesji sprzed tygodnia nie jest zbyt silna i agresywna.

Podczas poniedziałkowej sesji aktywnie handlowano jedynie w pierwszych dwóch godzinach. Potem aktywność wyraźnie spadła a podaż i popyt spasowały. Odbiło się to automatycznie na poziomie obrotów, które dość wyraźnie zniżkowały. Nie pomógł tu nawet PKN, która wbrew oczekiwaniom nie zdominował sesji. Choć wymiana była stosunkowo wysoka to w porównaniu z piątkiem obniżyła się o ponad połowę. Drugim równie chętnie handlowanym papierem były akcje TPSA. Obydwie te spółki straciły pomimo tego trochę na wartości.

Najgorzej jednak wiodło się akcjom z sektora IT z wyjątkiem ComuterLandu. TechWIG zniżkował wyraźnie mocniej niż szeroki rynek. Bardzo słaby był szczególnie Softbank, Optimus i Grupa Onet. Bardzo dobrze zachował się kurs KGHM-u. Spółka podała do publicznej wiadomości że utworzy ponad 150 mln rezerw i tym samym zakończy zeszły rok stratą. Niemniej jednak nieco wyższe ceny miedzi w ostatnim czasie oraz wciąż słabnący złoty skutecznie zneutralizowały wpływ negatywnych informacji a kurs spółki nieznacznie zwyżkował na rynku niedźwiedzia. Na wsparcie nie mogliśmy liczyć ze strony rynków zachodnich które również generalnie zniżkowały.

Wciąż niepewna sytuacja na rynku amerykańskim nie zachęca do zbyt zdecydowanego kupna. Nasz rodzimy parkiet powinien być w najbliższym czasie pod silnym wpływem nastrojów na świecie.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)