Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Indeksy w okolicach 'zera'

0
Podziel się:

Po 11.00 znowu nastąpiła chwilowa poprawa nastrojów. Ożywił się handel akcjami PEKAO, Merrill Lynch podwyższył rekomendację dla tych walorów do „kupuj

A mogło być całkiem dobrze. Tak można podsumować wczorajszą sesję na giełdzie nowojorskiej. Seria złych wieści ze spółek wysokich technologii /Apple, AMD, Intel/ narobiła wiele zamieszania na światowych giełdach. Za oceanem jednak przyjęta została z większą rezerwą niż można było tego oczekiwać. I kiedy wydawało się, że najgorsze minęło /indeks Dow Jones był nawet „na plusie”/ pojawił się znowu negatywny czynnik. Kolejny zamach terrorystyczny w Izraelu i wzrost napięcia w rejonie bliskowschodnim. Amerykańskim inwestorom puściły nerwy. Indeks rynku Nasdaq stracił ostatecznie na wartości 3%, połowę z tego Dow Jones. Pora na choćby korekcyjne odbicie. Giełdy azjatyckie dzisiejsza sesję zakończyły wyraźnym wzrostami. W Tokio indeks zyskał na wartości 1.3%, w Hongkongu 0.5%. Rynki zachodnioeuropejskie rozpoczęły dzień od zniżek, chyba dlatego że nie zdążyły wczoraj zdyskontować tak silnych spadków na giełdzie nowojorskiej w drugiej części sesji /w miarę upływu czasu było już lepiej/.

Warszawski parkiet, który wczoraj zaliczył sporą przecenę, dzisiaj może zachować się nieco stabilniej. Nie wykluczone, że pojawi się wyraźniejszy popyt na mocno przecenione ostatnio akcje banków /po „efekcie stoczniowym”/. Majowy spadek produkcji przemysłowej w pewnym stopniu może być wynikiem dużej liczby dni wolnych w poprzednim miesiącu. Jednak w żadnym razie nie widać na razie sygnałów do poprawy koniunktury. Co najwyżej, opublikowane dane mogą stanowić /po niskiej inflacji/ jeszcze jeden argument za obniżką stóp procentowych przez RPP. Pozytywnie na rynek może wpłynąć zapowiedź przesłania dzisiaj do OFE ponad 125 mln PLN przez ZUS. Kontrakty terminowe na WIG20 przed otwarciem notowań na rynku akcji nie wykazywały większej tendencji do spadków /spadek wartości jedynie około 0.2%-0.4%/. Na otwarciu indeksy WIG20 i TECHWIG straciły nieco na wartości ale już po kwadransie osiągneły poziomy powyżej wczorajszego zamknięcia.

Zdecydowanie dobrze w pierwszej fazie sesji zachowuje się branża telekomunikacyjna. Elektrim, Netia i TPSA na plusach /wzrost kursu Netii chwilami ponad 2%/. Ze zmiennym szczęściem rozpoczęła dzień informatyka. Słabiej od sektora Compland, zdecydowanie lepiej Optimus /kurs znowu pokonuje poziom 9.00 PLN/. Walory tego ostatniego są przez ostatnie sesje silnie akumulowane. Podobna sytuacja panuje na bankach. Przecenione walory BIG BG i BZW znajdują już swoich nabywców /wzrost kursu/. Gorzej zachowują się walory BPH /spadek ceny/, pozostałe stabilnej. Budowlanka podejmuje próby podniesienia się z poziomów osiągniętych po silnej przecenie /Mostostal Export i Zabrze w szybkim tempie straciły ostatnio na wartości po około 15%/. Wzrosty /w granicach 0.5%/ notują akcje KGHM i PKNORlen. W kolejnych dwóch kwadransach notowań rynek nieco osłabł ale zmiana indeksów nadal oscylowała w okolicach „zera”. Po 11.00 znowu nastąpiła chwilowa poprawa nastrojów. Ożywił się handel akcjami PEKAO, Merrill Lynch podwyższył
rekomendację dla tych walorów do „kupuj”.

NOTOWANIA CIĄGŁE
Stan notowań ciągłych w dniu: 2002.06.20
Godz: 11:46
Spółek notowanych: 147
Spółek z kursami rosnącymi: 27 co stanowi: 18.4% rynku. Spółek z kursami bez zmian: 58 co stanowi: 39.5% rynku. Spółek z kursami malejącymi: 62 co stanowi: 42.2% rynku.
Największe wzrosty: PIASECKI /-14.39%/, SZEPTEL /-8.96%/, APEXIM /-8.65%/, OCEAN /-5.88%/
Największe spadki: HOWELL /5.03%/, LTL /4.07%/, ATLANTIS /1.92%/, OKOCIM /1.7%/

Łączne dotychczasowe obroty: 35.45 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: PKN które osiągnęły poziom: 8.19 mln PLN

Stagnacja na rynku notowań coraz większa. Na pierwszym fixingu obroty nie przekroczyły 100 tys. PLN.

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/
Stan notowań jednolitych w dniu: 2002.06.20
Godz: 11:48
Spółek notowanych: 84
Spółek z kursami rosnącymi: 8 co stanowi: 9.5% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 63 co stanowi: 75.0% rynku. Spółek z kursami malejącymi: 13 co stanowi: 15.5% rynku.
Największe wzrosty: INDYKPOL /9.09%/, TONSIL /8.7%/, PROCHNIK /6.67%/, OLAWA /2.63%/
Największe spadki: MORLINY /-18.85%/, PEKABEX /-18.7%/, FORTE /-9.74%/, SKOTAN /-9.7%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.08 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: YAWAL które osiągnęły poziom: 0.01 mln PLN

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)