Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec dwutygodniowej konsolidacji

0
Podziel się:

Miniony tydzień zakończył się wzrostem indeksów, choć jest to w głównej mierze zasługa silnego wzrostu na sesji czwartkowej, kiedy to w końcu nastąpiło wybicie po blisko dwutygodniowej fazie konsolidacji.

Miniony tydzień zakończył się wzrostem indeksów, choć jest to w głównej mierze zasługa silnego wzrostu na sesji czwartkowej, kiedy to w końcu nastąpiło wybicie po blisko dwutygodniowej fazie konsolidacji.

Lokalne maksima zostały osiągnięte na początku piątkowej sesji, a na wyższych poziomach po raz kolejny pojawiała się podaż. Tym niemniej główne indeksy (WIG i WIG-20) zrobiły wyraźny krok w kierunku maksimów z początku października, a Midwig i Techwig sukcesywnie ustanawiały nowe maksima. W ujęciu sektorowym największą siłą reprezentowały spółki medialne, co w głównej mierze było zasługą akcji TVN, który odnotował wzrost do 67,80 zł. Zwyżkowały również akcje Agory, jednakże skala ruchu była nieporównywalna. Silne były również inne branże technologiczne czyli informatyka i telekomunikacja, co można powiązać z globalnym zainteresowaniem papierami z tej branży, bowiem w minionym tygodniu Nasdaq odnotował wzrost do 4,5 letniego maksimum.

Tym niemniej do wybicia z wcześniejszej fazy konsolidacji w największym stopniu przyczyniły się akcje spółek surowcowych, gdzie przede wszystkim należałoby podkreślić silny wzrost KGHM oraz Lotosu. Relatywnie słabiej zachowały się akcje dużych banków, co wynikało w dużej mierze ze znaczącej wyprzedaży akcji PKO BP na sesji środowej. Pod presją sprzedających znajdowały się również walory Pekao, natomiast wyraźnie lepiej zachowywały się walory innych banków, gdzie podkreślić należałoby zachowanie Kredyt Banku oraz BACA i BPH, które osiągnęły nowe szczyty.

Na szerokim rynku trwało wyszukiwanie kolejnych zapomnianych już małych spółek, które na przestrzeni dosłownie kilku godzin mogły wykreować ponad przeciętne stopy zwrotu. Zjawisko to objęło dość liczne grono spółek. W tym gronie znalazły się akcje Fonu, Alprasu, Ampli czy też Sanwilu. Natomiast w gronie spółek, które najsilniej zniżkowały znalazły się w głównej mierze akcje spółek, które rozczarowały inwestorów swoimi wynikami w III kw. W tym gronie znalazły się akcje Redanu, Dudy, Opoczna oraz Groclinu.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)