Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nerwowość na rynku terminowym GPW

0
Podziel się:

Atmosfera podczas środowych notowań kontraktów indeksowych była bardzo nerwowa, czego dowodem była silna zmienność kursów kontraktów na Wig 20 / DM ELIMAR SA /

Atmosfera podczas środowych notowań kontraktów indeksowych była bardzo nerwowa, czego dowodem była silna zmienność kursów kontraktów na Wig 20. Początek sesji stał pod znakiem dynamicznych spadków, które już na otwarciu sprowadziły kursy do poziomu znacznie niższego od zamknięcia poprzedniej sesji. Później jednak inicjatywę przejęła strona popytowa, czemu pomogła obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, a także dobre dane o wzroście PKB z USA. Jednak jak na tak dobre dane płynące z otoczenia rynku reakcja inwestorów była dość niemrawa, co wydaje się świadczyć o dużym potencjale spadkowym i możliwości dalszego pogłębienia korekty rozpoczętej na początku bieżącego tygodnia.

Można zatem śmiało stwierdzić, że poprzednie wnioski płynące z analizy technicznej są nadal aktualne – znajdujemy się obecnie w okresie krótkoterminowego korekcyjnego trendu spadkowego. Obecnie wykres zmaga się ze średnią ruchomą z 20 sesji, ale jak już wcześniej pisałem wydaje się mało prawdopodobne, aby było to wsparcie wystarczająco silne by zatrzymać obecną falę wyprzedaży.

Wskaźniki techniczne zgodnie potwierdzają ruch samego wykresu ceny i nadal zachowują sporo miejsca na dalsze spadki. Wszystko wskazuje więc na to, że droga do poziomu ok. 1310 pkt. jest w dalszym ciągu otwarta, a scenariusz zakładający spadki do tego właśnie poziomu wysoce prawdopodobny.

Pewna nadzieja na powstrzymanie spadków pojawiła się w przypadku kontraktów na TechWig. Wprawdzie w porównaniu z wtorkową sesją wycena kontraktów obniżyła się, ale dzięki temu dotarliśmy do poziomu wsparcia wyznaczanego przez przyspieszony kanał trendowy budowany od połowy grudnia, wzmacniany dodatkowo przez 38,2% poziom zniesienia Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Pozytywną wymowę tego obszaru pogłębia jeszcze niewielkich rozmiarów okno hossy z początku stycznia, średnia ruchoma z 45 sesji oraz dolna krzywa wstęgi Bollingera. Sytuacja analizowana na podstawie zachowania wskaźników technicznych nie jest jednoznaczna, ale fakt, że najszybsze z nich osiągnęły obszar wyprzedania sugeruje, że zakończenie spadków jest coraz bliższe. Aby jednak zajmować długie pozycje na rynku należy poczekać na jednoznaczne sygnały zakończenia korekty w postaci udanej obrony osiągniętej właśnie linii trendu, potwierdzonej sygnałami kupna na szybkich oscylatorach.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)